Nieudana inauguracja sezonu - Cartusia 1923 przegrała z GTS Mokry Dwór 0:3

Maciej Krajewski
nadesłane/Cartusia 1923
Cartusia 1923 nie ma lekko. Po spadku z IV ligi i odejściu znacznej liczby zawodników niebiesko-biało-czarni na dodatek przegrali swój pierwszy mecz sezonu. Grając na własnym boisku podopieczni Karola Cichonia ulegli GTS Mokry Dwór 0:3.

Choć Cartusia jeszcze rok temu grała w IV lidze z tamtej drużyny nie zostało dziś wiele. Po rewolucji kadrowej, jaka nastąpiła po ostatnim sezonie, pierwszy zespół w bieżących rozgrywkach składa się głównie z wychowanków klubu i bardzo młodych zawodników, którzy w ubiegłym sezonie grali w rezerwach i wywalczyli awans z B klasy do A klasy. W efekcie goście z Mokrego Dworu byli drużyną bardziej dojrzałą.

Z poprzedniego sezonu w ekipie niebiesko-biało-czarnych z bardziej doświadczonych zawodników pozostali jedynie obecny kapitan Marek Dawidowski (który z powodu kontuzji nie mógł jednak wystąpić w sobotnim pojedynku), Zbigniew Bodzak i Michał Wierzchołowski. Do kontuzjowanego Dawidowskiego „dołączył” jeszcze Mateusz Fierka, którego uraz także wykluczył z gry przeciwko zawodnikom GTS-u. Brak tych dwóch zawodników miał z pewnością wpływ na poczynania Cartusii w defensywie i ostatecznie na końcowy rezultat tego spotkania. Zderzenie z rzeczywistością okazało się jednak okrutne.

Piłkarze z Mokrego Dworu grali po prostu pewniej w ataku. Pierwszego gola zdobyli już w 11. minucie, a chwilę przed przerwą powiększyli swą przewagę do dwóch bramek. Po zmianie stron goście jeszcze „dobili” kartuzian, strzelając w 86. minucie trzecią bramkę. Nie można przy tym jednak mówić, że niebiesko-biało-czarni nie mieli swoich okazji, żadna z nich jednak nie przyniosła pożądanych efektów. Bramkę gospodarzom przynieść mogły strzały Zbigniewa Bodzaka, czy najmłodszego w drużynie Filipa Ptacha, ale piłka poleciała tutaj odpowiednio w poprzeczkę i słupek.

- Jak widać naszym młodym piłkarzom brakuje jeszcze ogrania i może umiejętności, aby powalczyć na poziomie V-ligowym. Na pewno czas będzie działał na ich korzyść, ale również przydałyby się także wzmocnienia w poszczególnych formacjach - komentuje Cartusia.

Kartuski klub prowadzi wciąż rozmowy z kilkoma zawodnikami i jest szansa, że wkrótce zasilą oni szeregi zespołu przed zamknięciem okna transferowego pod koniec sierpnia. Należy jednak poczekać na rozwój sytuacji.

Składy drużyn:

Cartusia: Bogdziewicz- Goll (73' Poroszewski), Szymański, Ptach, Olszewski (73' Grzymkowski)- Toruńczak, Formella, Bodzak, Kitowski (58' Raczyński), Radomski (58' Hara)- Jandziński (64' Wierzchołowski);
Rez.: Płotka- Wierzchołowski, Raczyński, Hara, Poroszewski, Grzymkowski, Bertling;

GTS: Karwacki- Bujak, Skrzypkowski (76' Sosiński), Chmulak (61' Piłat), Kopania, Sadowski (90' Orski), Rendzio (61' Żubrowski), Chrzęszczyk (kpt), Ciołek (81' Kruger), Mokrzyszak, Kętrzyński;
Rez.: Sosiński, Kruger, Piłat, Orski, Żubrowski;

(info: Cartusia 1923 Kartuzy)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0