Nauczyciel na Medal - Halina Mischke z SP w Borczu trzecia w wojewódzkim finale!

Lucyna Puzdrowska
Halina Mischke zajęła trzecie miejsce w finale plebiscytu "Dziennika Bałtyckiego" - Nauczyciel na medal. Lucyna Puzdrowska
22 listopada o godz. 22 zakończyło sie głosowanie w finale wojewódzkim plebiscytu "Dziennika Bałtyckiego" - Nauczyciel na Medal. Trzecie zaszczytne miejsce na podium w kategorii klas IV-VI SP zajęła Halina Mischke ze Szkoły Podstawowej w Borczu. Tuż za podium, 4. miejsce w finale zajął ks. Stanisław Mejer, katecheta z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach.

Nauczyciel na Medal 2017 - finał wojewódzki zakończony, znamy zwycięzców.

Pedagodzy z powiatu kartuskiego mogą być dumni z osiągnietych wyników, które świadczą o tym, że są przez swoich uczniów, ich rodziców i środowisko w którym uczą, mieszkają, poważani, szanowani i lubiani.
W Kategorii klas i-III szkoły podstawowej, najwyżej uplasowała sie Katarzyna Styp-Rekowska z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu. 13. miejsce wśród nauczycieli z całego województwa to niewątpliwie sukces, nie porażka. Pani Kasia zdobyła 544 głosy.

W kategorii klas IV-VI SP mamy podium!

Trzecie miejsce w tej kategorii zdobyła Halina Mischke, nauczycielka, a jednocześnie dyrektorka Szkoły Podstawowej w Borczu w gminie Somonino. Na pania Halinę wysłano 2333 głosów. Wypada tylko gratulować takiego wsparcia i sympatii lokalnej społeczności. Brawo!

W kategorii klas ponadgimnazjalnych... poza podium

Ks. Stanisław Mejer zrobił furorę w tegorocznym plebiscycie Nauczyciel na Medal w powiecie kartuskim. Po raz pierwszy w historii plebiscytu zwyciężył kapłan, nauczyciel religii w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach. Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że i w finale wojewódzkim, w starciu z nauczycielami z wielu gmin i powiatów, znalazł sie w czołówce. Ks. Stasiu zdobył 1044 głosy, o 36 mniej, niż Anna Majcher z Malborka, która zajęła trzecie miejsce. Wypada dodać, że ks. Stanisław jest wikariuszem w parafii WNMP w Kartuzach.

Całej trójce gratulujemy zajęcia tak wysokich miejsc w plebiscycie. Przede wszystkim jednak gratulujemy sympatii, szacunku i docenienia przez uczniów i lokalną społeczność wysiłku, który wkładacie państwo w edukację młodego pokolenia.