Natalia Żakowska wicemistrzynią wybrzeża w strzelectwie

KS „Dziesiątka” Kartuzy
W długi weekend majowy zawodniczki Klubu Strzeleckiego „Dziesiątka” w Kartuzach reprezentowały Polskę w Grand Prix Pilzna, a także rywalizowały w Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w Ustce. Świetną celnością popisała się na tych drugich Natalia Żakowska.

Od 1 do 5 maja w Ustce odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża. Stolicę Kaszub reprezentowały na nich trzy zawodniczki KS „Dziesiątka” Kartuzy. Bardzo dobry wynik w pistolecie pneumatycznym uzyskała Natalia Żakowska, która dzięki serii celnych strzałów uplasowała się na drugim miejscu.

W karabinie już jednak kartuzianki nie zdobyły podium, aczkolwiek niewiele im brakowało. Izabela Frymark zakwalifikowała się do finału i zajęła w nim 5. miejsce, z kolei startująca również w tej konkurencji Dominika Hirsz skończyła zmagania na miejscu 14.

Siostry Malotka-Trzebiatowskie reprezentowały Polskę

W tym samym czasie w Czechach rozgrywano zawody Grand Prix Pilzna. Do startującej w nich reprezentacji polski powołano m.in. Dianę i Magdalenę Malotka-Trzebiatowskie. Siostry rywalizowały w kategorii seniorek ze 128 innymi zawodniczkami z całego świata.

Obie dziewczyny w karabinie pneumatycznym strzeliły najlepiej spośród kobiet polskiego zespołu, zajmując ostatecznie 25. i 26. miejsca (Magda zdobyła 621,3 pkt., a Diana 621,2). Diana strzelała też w konkurencji mix razem z Tomkiem Bartnikiem, obecnym mistrzem świata w strzelectwie. Zajęli 4. miejsce.

- W trzech postawach było już ciężko, bo zrobiło się bardzo zimno i wiało. Magda zajęła 71. miejsce, a Diana 88. - relacjonuje Jerzy Malotka-Trzebiatowski, trener KS „Dziesiątka” Kartuzy.

(info: KS „Dziesiątka” Kartuzy)