Nasi z Kartuz na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu. W klasyfikacji medalowej Polska trzecia! ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
Reprezentacja Polski na trzecim miejscu pod względem liczby zdobytych medali.
Reprezentacja Polski na trzecim miejscu pod względem liczby zdobytych medali. Nadesłane/Rebelia Kartuzy
W dniach 11-20 listopada reprezentacja Polski w kickboxingu kick-light seniorów uczestniczyła z powodzeniem w Mistrzostwach Europy w Kickboxingu w Turcji. Prowadzona m.in. przez kartuzianina - Patryka Zaborowskiego drużyna, zdobyła 3. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Biało Czerwoni ulegli tylko Turcji - z dorobkiem 4. złotych medali i Węgrom, którzy zdobyli 2 złote i jeden srebrny krążek.

Polacy tryumfowali za sprawą mistrzów Europy Rafała Gąszczaka (waga ciężka) i Michała Grzesiaka - 94 kg. Dwa brązowe medale zdobyli Paulina Stenka z Luzina (70 kg) i Arkadiusz Lasek (84 kg).

Podczas mistrzostw starego kontynentu kick-light reprezentowało 11. Polaków, w tym Nikodem Bigus, wychowanek kartuskiej Rebelii.

- Niestety, Nikko uległ w 1/8 finałów reprezentantowi Azerbejdżanu, Abasow Ali - komentuje trener Patryk Zaborowski. - Walka z Azerem od pierwszej rundy nie układała się Bigusowi. Przeciwnik walczył agresywnie i nieszablonowo. Osiągnął duża przewagę w pierwszej rundzie, której Nikodem już nie odrobił. Walka zakończyła się werdyktem 2:1 dla Abasowa. Dwoje sędziów orzekło nieznaczną przewagę Aliego, natomiast jeden wskazał na wygraną Polaka.

Drużyna kick-light Zaborowskiego jest już od lat uznawana za potęgę w światowym kickboxingu. Uzyskuje lokaty medalowe w klasyfikacji drużynowej od 10 lat bez przerwy. Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Turcji przyciągnęły 852. zawodników z 39. krajów. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 3. miejsce, w klasyfikacji generalnej bez podziału na style walki reprezentacja Polski uplasowała się na 5. pozycji. Pierwsze miejsce zdobyli Turcy, drugie - Ukraina, trzecie - Włochy i czwarte - Chorwacja.

Warto dodać że w generalce zabrakło nam 3 złotych medali do podium. Na Mistrzostwach nie zabrakło Kaszubskich akcentów które są widzialne na przestrzeni ostatnich lat a zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki prezentuje wysoka dyspozycję sportową.