Narciarze GKS Cartusia Kartuzy startowali na nartorolkach w zawodach ogólnopolskich

Lucyna Puzdrowska
Nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy
Mimo trudnych czasów związanych z pandemią zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy z powodzeniem startowali w ogólnopolskich zawodach nartorolkowych.

Zaczęliśmy w Mistrzostwach Polski Amatorów PZN, które odbyły się w ramach Swornerace 2020 w Borach Tucholskich - relacjonuje Janusz Meissner.

Wśród kobiet 11 miejsce zajęła Paulina Myszk, wśród mężczyzn 29. Janusz Meissner. Biegi odbywały się na dystansie 30 kilometrów w stylu dowolnym.

W drugiej turze ogólnopolskiego cyklu Vexa Skiroll Tour (to uphille - biegi pod górę) na nartorolkach, brał udział tylko Janusz Meissner. W biegu na Gubałówkę zajął 23 miejsce, a w najtrudniejszym z cyklu na Przehybę (580 m przewyższenia na 6,2 km) 20 miejsce.

Na trzecią turę cyklu Vexa zawodnicy udali się do Kotliny Kłodzkiej w gminie Międzylesie.
Pierwszy start odbył się w trudnym Uphillu Kamyk na dystansie 3,7 km (250 m przewyższenia).
Wśród kobiet techniką klasyczną trzecie miejsce zajęła Paulina Myszk, a wśród mężczyzn 16 miejsce Janusz Meissner. Na tym samym dystansie w stylu dowolnym 6 miejsce zajął Paweł Bogacz. Cała trójka w kategorii wiekowej znalazła się na podium.

- Drugi start w Międzylesiu i ostatni z pięciu Vexa Skiroll Tour odbył się na przyjemnej siedmiokilometrowej trasie pod nazwą Leśny Uphill - kontynuuje Janusz Meissner. - Tu podobnie zaliczyliśmy dobre starty. W tym biegu bardzo dzielnie zadebiutował Kuba Wesołowski, zajmując 33 miejsce.

Paulina Myszk była trzecia, Paweł Bogacz – szósty, a Janusz Meissner 25.