Świat sportu na gali we "Fregacie"
Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" było miejscem dorocznej gali ze sportowcami w roli głównej. W pierwszej części odebrali nagrody i wyróżnienia przyznane przez starostę lęborskiego Alicję Zajączkowską, w drugiej poznali wyniki konkursu "Sportowe Laury", organizowanego przez Powiatową Radę Sportu.
Wydarzenie poprowadziła Ewa Burak, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lęborku. O otwarcie wydarzenia poprosiła starostę lęborskiego jako gospodarza uroczystości.
- Gala to święto sportowców powiatu lęborskiego, ich rodzin, sponsorów, kibiców. Cieszymy się bardzo, że przybyliście tak licznie.
Za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym krajowym i międzynarodowym nagrody i wyróżnienia Starosty Lęborskiego otrzymali:
Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”
[lista]
Bożena Pobłocka – lekkoatletyka
[lista]* • I miejsce – 9 Halowe Mistrzostwa Świata Masters – 26.03. – 01.04.2023 r. Toruń
[/lista]
Piotr Pobłocki – lekkoatletyka
[lista]* I miejsce – 9 Halowe Mistrzostwa Świata Masters – 26.03. – 01.04.2023 r. Toruń
- I miejsce – 11 Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km – 5.11.2023 r. Warszawa
[/lista]
Adam Głogowski – lekkoatletyka
[lista]* I miejsce – 32 PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie – 09.09.2023 r. Grudziądz
[/lista]
Katarzyna Pobłocka – Głogowska – lekkoatletyka
[lista]* I miejsce – 11 Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km drużynowo – 5.11.2023 r. Warszawa
[/lista]
Kamila Pobłocka – Dobrowolska – lekkoatletyka
[lista]* I miejsce – 11 Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km drużynowo – 5.11.2023 r. Warszawa
[/lista]
Emil Dobrowolski – lekkoatletyka
[lista]* I miejsce – 11 Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km drużynowo – 5.11.2023 r. Warszawa
[/lista]
Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
[lista] Klaudia Pilarska – lekkoatletyka
[/lista]
Błażej Frączak – lekkoatletyka
I[lista] I miejsce – PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach 2023 – U – 16 – 13 – 14.05.2023 r. Słupsk
[/lista]
Michał Gajdus – lekkoatletyka
[lista]* I miejsce – PZLA Mistrzostwa Polski U16 2023. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego – 23 – 24.09.2023 r. Słubice
[/lista]
KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
Wiktoria Klawitter – kolarstwo
[lista]* III miejsce – Akademickie Mistrzostwa Polski – 09 – 11.05.2023 r. Kraków
[/lista]
Piotr Rzeszutek – kolarstwo
[lista]* I miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim – 02 – 03.06.2023 r. Białka Tatrzańska
[/lista]
Piotr Walkusz – kolarstwo – wyróżnienie
[lista]* IV miejsce – XV Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym 2023 – 23 – 24.09.2023 r.
[/lista]
Sławomir Maciejewski – kolarstwo – wyróżnienie
I[lista]* V Miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie grawelowym – 09.07.2023 r. – Popielewo
- [/lista]
Klub Karate Shotokan w Lęborku
Piotr Pobłocki – karate WKF – trener
Igor Zagożdżan – karate WKF
I[lista] II miejsce – Mistrzostwa Polski Karate Seniorów – 12.11.2023 r. Karpacz
[/lista]
Michał Parczewski – karate WKF
[lista] II miejsce – Mistrzostwa Polski Karate Seniorów – 12.11.2023 r. Karpacz
[/lista]
Aleksy Ryjewski – karate WKF
[lista]* II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg
[/lista]
Igor Mielewczyk – karate WKF
[lista]* II miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców – 3 – 4.06.2023 Zielonki – Parcela
[/lista]
Filip Burak – karate WKF
[lista]* III miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg
[/lista]
Leon Baranowski – karate WKF
[lista]* II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg
[/lista]
Kornel Łazorczyk – karate WKF
[lista]* II miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców – 3 – 4.06.2023 Zielonki – Parcela
[/lista]
Piotr Puchalski – karate WKF
[lista]* III miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg
[/lista]
Sara Pękala – karate WKF
[lista]* I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg
[/lista]
Piotr Szczegielniak – karate WKF
[lista]* II miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców – 3 – 4.06.2023 Zielonki – Parcela
[/lista]
Wojciech Gierszewski – karate WKF
[lista]* II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg
[/lista]
Szymon Sołtys – karate WKF
[lista]* I miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców – 3 – 4.06.2023 Zielonki – Parcela
[/lista]
Bartosz Sołtys – karate WKF
[lista]* II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg
[/lista]
Agnieszka Stanicka – karate WKF
[lista]* I miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo
[/lista]
Dorota Janczak – karate WKF
[lista]* II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo
[/lista]
Monika Sołtys – karate WKF
[lista]* II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo
[/lista]
Ireneusz Szumański – karate WKF
[lista]* I miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo
[/lista]
Magdalena Maszota – karate WKF
[lista]* II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo
[/lista]
Paweł Tubielewicz – karate WKF
[lista]* II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo
[/lista]
Łebski Klub Żeglarski
Bernard Kęsik – trener
Adam Kelar – windsurfing
[lista]* I miejsce – Mistrzostwa Polski FOIL Juniorów – 02 – 06.08.2023 r. Puck
[/lista]
KLUB STRZELECKI LOK „Lider – Amicus” Lębork
Robert Biczkowski – trener
Maria Baranowski – strzelectwo
[lista]* I miejsce – Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn – 20 – 24.07.2023 r. Wrocław
[/lista]
Jolanta Tabaka – strzelectwo
[lista]* I miejsce – Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn – 20 – 24.07.2023 r. Wrocław
[/lista]
Paula Wrońska – strzelectwo
[lista]* I miejsce – Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn – 20 – 24.07.2023 r. Wrocław
[/lista]
Aleksandra Filipowicz – strzelectwo
[lista]* II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów – 21 – 24.09.2023 r. Bydgoszcz
[/lista]
Adrianna Pakieła – strzelectwo
[lista]* I miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – 12.07- 16.07.2023 r. Starachowice
[/lista]
Nadia Szauła – strzelectwo
[lista]* I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików w karabinie sportowym 40 l – 6 – 8.10.2023 r. Wrocław
[/lista]
Aleksandra Stolc – strzelectwo
[lista]* II miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików – 25 – 29.09.2023 r. Bydgoszcz
[/lista]
Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
Leszek Leciejewski – trener
Dominika Rauchut – lekkoatletyka/4x100 m – kwota 350 zł
[lista]* I miejsce – Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce ZSS Sprawni – Razem – 19 – 21.05.2023 r. Grudziądz
[/lista]
Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
Marcin Dawidowski – siatkówka – trener
Michał Dawidowski – siatkówka
[lista] I miejsce – I Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving – 26 – 27.06.2023 r. Kołobrzeg
[/lista]
[lista] II miejsce – 29 Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving – 7 – 9.07.2023 r. Gliwice
[/lista]
Maciej Winiarski – siatkówka
[lista] I miejsce – I Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving – 26 – 27.06.2023 r. Kołobrzeg
[/lista]
[lista] II miejsce – 29 Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving – 7 – 9.07.2023 r. Gliwice
[/lista]
Dawid Burghardt – siatkówka
[lista]* II miejsce – 29 Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving – 7 – 9.07.2023 r. Gliwice
[/lista]
Oskar Jankowski – siatkówka
[lista]* II miejsce – 29 Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving – 7 – 9.07.2023 r. Gliwice
[/lista]
Szymon Zimnowoda – siatkówka
[lista]* II miejsce – 29 Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving – 7 – 9.07.2023 r. Gliwice
[/lista]
Reprezentacja Polski
Dariusz Gabrynowicz – siłowanie na rękę
[lista]* I miejsce – Mistrzostwa Świata IFA World Armwrestling Championship 2023 – Malezja 25.09 – 01.10.2023 r.
[/lista]
COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[24601453,19836839]},"component":"selected"}
[sc]Laury dla najlepszych sportowców[/sc]
Nieodłącznym elementem gali jest ogłoszenie wyników w konkursie na "Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego" przyznawane przez Powiatową Radę Sportu. Na konkurs wpłynęło około 150 zgłoszeń w 17 kategoriach, w dyscyplinach olimpijskich i paraolimpijskich. W samej tylko kategorii młodzik wpłynęły 24 zgłoszenia.
> - W niektórych kategoriach laureatów jest nawet kilku, ponieważ nasi sportowcy osiągnęli w 2023 roku tyle dobrych wyników
- podkreślił Marian Borek, przewodniczący PRS.
> - Dziękuję za wasz wysiłek i trud, za wolę walki. Dziękuję sponsorom sportu, od rodziców po samorządy.
Nagrody, wyróżnienia i statuetki wręczali samorządowcy: Mirosława Kaczyńska - radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Iwona Mielewczyk - radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Alicja Zajączkowska - starosta lęborska, Edmund Głombiewski - wicestarosta lęborski, Mirosław Tandek - przewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego, Witold Namyślak - burmistrz Lęborka, Jerzy Bańka - wójt gminy Cewice, Krzysztof Król - zastępca burmistrza Łeby, Marian Borek - zastępca przewodniczącego Rady Powiatu, Witold Krużycki - zastępca przewodniczącego Rady Powiatu, Jacek Perłak - członek Zarządu Powiatu, Jarosław Pruski - radny Rady Powiatu
MŁODZIK
Laureaci:
[lista]*Dominik Nasiadko – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
- Adam Kelar – Łebski Klub Żeglarski
[/lista]
Wyróżnienie otrzymał:
Hubert Pakieła – Klub Strzelecki Lok „Lider – Amicus” Lębork
MŁODZICZKA
Laureatki Plebiscytu:
[lista]*Aleksandra Stolc – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
- Nadia Szauła – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
- Paulina Freitag – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
- Dominika Rauchut – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
[/lista]
JUNIOR
Laureaci Plebiscytu:
[lista]*Jakub Gul – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
- Jakub Kozłowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
- Piotr Szczegielniak – Klub Karate Shotokan w Lęborku
[/lista]
JUNIORKA MŁODSZA
Laureatki Plebiscytu:
[lista]*Adrianna Pakieła – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
- Zuzanna Neumuller – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
[/lista]
Wyróżnienie otrzymuje:
[lista]*Oliwia Kołodziej – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
[/lista]
JUNIOR MŁODSZY
Laureaci Plebiscytu:
[lista]*Michał Gajdus – Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
- Dawid Gajda – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
- Kornel Łazorczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Igor Mielewczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
[/lista]
JUNIORKA
Laureaci Plebiscytu:
[lista]*Maria Baranowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
- Aleksandra Filipowicz – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
[/lista]
SENIOR
Laureaci Plebiscytu:
[lista]*Piotr Walkusz – Klub Kolarski Lew Lębork
- Piotr Rzeszutek – Klub Kolarski Lew Lębork
- Wiktoria Klawitter – Klub Kolarski Lew Lębork
- Adam Głogowski – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”
- Michał Parczewski – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Igor Zagożdżan – Klub Karate Shotokan w Lęborku
[/lista]
Wyróżnienia otrzymali:
[lista]*Sławomir Maciejewski – Klub Kolarski Lew Lębork
- Piotr Pobłocki – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”
- Bożena Pobłocka – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”
- Paula Wrońska – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
- Monika Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Agnieszka Stanicka – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Ireneusz Szumański – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Magdalena Maszota – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Paweł Tubielewicz – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Dorota Janczak – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Adam Dosz – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
- Jan Zandecki – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
[/lista]
ZESPÓŁ ROKU - MŁODZIK
Laureaci Plebiscytu:
[lista]Glinka Academy Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork – Michał Dawidowski, Maciej Winiarski
[/lista]
[lista]Glinka Academy Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork – Michał Dawidowski, Maciej Winiarski, Dawid Burghardt, Szymon Zimnowoda, Oskar Jankowski
[/lista]
DRUŻYNA, ZESPÓŁ ROKU - JUNIOR MŁODSZY
Laureat Plebiscytu:
[lista]*Klub Karate Shotokan w Lęborku - Szymon Sołtys, Igor Mielewczyk, Kornel Łazorczyk
[/lista]
DRUŻYNA, ZESPÓŁ ROKU - JUNIOR
Laureat Plebiscytu:
[lista]*Klub Strzelecki Lok „Lider – Amicus” Lębork - Maria Baranowski, Aleksandra Filipoowicz, Zuzanna Zarach
[/lista]
DRUŻYNA, ZESPÓŁ ROKU - SENIOR
Laureat Plebiscytu:
[lista]*Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork - Maria Baranowski, Jolanta Tabaka, Paula Wrońska
[/lista]
Wyróżnienie otrzymują:
[lista]*Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk” - Piotr Pobłocki, Katarzyna Pobłocka – Głogowska, Kamila Pobłocka – Dobrowolska, Emil Dobrowolski
[/lista]
[lista]*Klub Karate Shotokan w Lęborku - Monika Sołtys, Magdalena Maszota, Agnieszka Stanicka
[/lista]
[lista]*Lęborski Klub Sportowy „Pogoń – Poltarex - Adam Dosz, Sławomir Dosz, Marek Prądzinski, Łukasz Kaproń
[/lista]
SPORTOWE ODKRYCIE ROKU
Laureaci Plebiscytu:
[lista]*Nadia Szauła – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
- Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
[/lista]
TRENER
Laureaci Plebiscytu:
[lista]*Robert Biczkowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
- Leszek Leciejewski – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
- Piotr Pobłocki – Klub Karate Shotokan w Lęborku
- Marcin Fidala – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
- Piotr Pobłocki – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”
- Wojciech Potrykus – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
- Bernard Kęsik – Łebski Klub Żeglarski
[/lista]
TRENER GIER ZESPOŁOWYCH
Laureat Plebiscytu:
[lista]*Marcin Dawidowski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
[/lista]
DZIAŁACZ OSTATNIEGO ĆWIERĆWIECZA
Laureaci Plebiscytu:
[lista]* Renata Juszczak
- Piotr Pobłocki
- Jolanta Węsierska
- Andrzej Czubaty
- Wiesław Baniak
[/lista]
SPORTOWE WYDARZENIE ROKU
Nagrodzeni:
[lista]* XII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki
- XXV Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży – Łeba 2023
- IX Grand Prix International karate WKF Lębork 2023
- V Mistrzostwa Polski Oldbojów i Oldbojek – Łeba 2023
- Grand Prix Gminy Wicko – Wicko 2023
- 41 Międzynarodowy Otwarty Bieg Przełajowy o „Puchar Leśny” pamięci Tomasza Hopfera
- XXI Bieg Św. Jakuba Lębork 2023
[/lista]
SPONSOR ROKU
Nagrodzeni:
[lista]* Gospodarstwo rolne – Leszek Klawitter
- Nasiona Ławrenowicz – Krzysztof Ławrenowicz
- Zakład Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” – Anna Rudnicka
- Recykling Surowce Wtórne s.c – Sławomir Jesień
- Megalandia – Arkadiusz Kaluga
- Zakątek Dusza i Ciało – Marta Drywa
- Minuta 8 – Ewelina Górlikowska
- Amicus – Stanisław Mazurek
- AP Sped Transport – Agnieszka i Przemysław Gajkowscy
- Farm Frites Polska S.A. – Adam Klasa, Katarzyna Majchrzak
- BNA Polska – Zdzisław Małecki
- Vestra – Bartosz Walczyński
- JBF Service – Łukasz Kondracik
- B&Z Proenergy S.C – Jerzy Baranowski
- Robex – Evart Vervelde
- Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Poltarex Spółka zo. o. – Marek Kubiak
- Kaufland Wejherowo – Marcin Bańka
- METFIX Sp. zo.o – Piotr Zając
- Zjednoczony Bank Spółdzielczy w Łebie –Ryszard Kuczyński
- Ranczo Marciniakowo – Małgorzata Marciniak
- EPS Polska Holding – Monika Stypułkowska
- Bosman Łeba – Michał Frankowski
- PGS Group Sp. zo.o – Arkadiusz Gapiński, Sławomir Syldatk
- Grupa Sportex – Łukasz Mechliński, Krzysztof Wojciechowicz
- Step by Step – Krzysztof Suszko
- Wylęgarnia drobiu Lębork – Paweł Tubielewicz
[/lista]
NAGRODY SPECJALNE POWIATOWEJ RADY SPORTU
[lista]*Kaja Moczyło – I miejsce Mistrzostwa Polski WPA w wyciskaniu sztangi leżąc
- Dariusz Gabrynowicz – I miejsce Mistrzostwa Świata IFA World Armwrestling Championship 2023
- Mirosław Oszmian – Pasjonat sportu i kultury fizycznej. Najwierniejszy kibic sportowy Lęborka
[/lista]
COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[24659743]},"component":"selected"}
Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?