MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Naciągają na program „Czyste Powietrze” - samorządy ostrzegają

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
WFOŚiGW prosi, by nie udostępniać niesprawdzonym osobom, firmom swoich danych.
WFOŚiGW prosi, by nie udostępniać niesprawdzonym osobom, firmom swoich danych. archiwum NM
W ostatnich dniach do WFOŚiGW w Gdańsku dotarły liczne informacje o firmach zewnętrznych, które pobierają opłaty za pomoc w ubieganiu się o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Zarówno instytucja, jak i lokalne samorządy odcinają się od takich praktyk, przypominając, że wnioskodawcy mają dostęp do bezpłatnej informacji i edukacji w tym zakresie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku otrzymuje liczne informacje o firmach zewnętrznych, które, powołując się na współpracę z WFOŚiGW w Gdańsku, NFOŚiGW czy z gminami, pobierają opłaty za pomoc w otrzymaniu dofinansowania lub sporządzanie wniosków o dofinansowanie w ramach Programu „Czyste Powietrze”.

- Informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW i WFOŚiGW w Gdańsku, ani za zgodą i konsultacją z nami - przestrzega WFOŚIGW w Gdańsku. - W trosce o równe traktowanie zarówno Wnioskodawców, jak i podmiotów realizujących wykonawstwo w ramach inwestycji, pozostawiamy każdemu Wnioskodawcy w ramach programu „Czyste Powietrze” pełną swobodę w zakresie wyboru technologii i wykonawców, o ile tylko wybrane rozwiązania spełniają warunki określone w regulaminie programu.

Pamiętajmy, że wnioskodawcy mają dostęp do bezpłatnej informacji i edukacji w zakresie programu, jego warunków oraz możliwości uzyskania dofinansowania.

Gminy reagują

Ostrzeżenie WFOŚIGW przekazują też dalej samorządy, m.in. w Kartuzach czy w Przodkowie. Władze lokalne proszą o zachowanie czujności w kontaktach z firmami zewnętrznymi, powołującymi się na Czyste Powietrze, a także nieudostępnianie im żadnych danych osobowych potencjalnych beneficjentów oraz weryfikowanie, czy faktycznie są to pracownicy NFOŚiGW i WFOŚiGW w Gdańsku.

- Przypominamy, że gmina Przodkowo w ramach, zawartego porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku, bezpłatnie udziela konsultacji, porad i pomocy przy wypełnianiu wniosku o dotację w ramach programu Czyste Powietrze - czytamy w komunikacie Urzędu Gminy w Przodkowie.

od 7 lat
Wideo

Czy w Boże Ciało możesz zrobić przelew lub zakupy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto