Mniej wypadków na drogach w porównaniu do 2022 roku
W okresie od stycznia do połowy maja 2023 roku w powiecie kartuskim doszło do 18. wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 24 zostały ranne. Natomiast w roku 2022 doszło w tym okresie do 21 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 32 zostały ranne.
Kolizji też mniej
Jednocześnie odnotowano spadek kolizji drogowych, których na dzień 22 maja odnotowano 394, a w roku ubiegłym było ich 438. Jest to o 25 proc. mniej niż w roku 2022.
Główną przyczyną wypadków dostosowanie prędkości do warunków na drodze
- Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu to zasługa wytężonej pracy policji, zwłaszcza policjantów ruchu drogowego z kartuskiej komendy - reasumuje sierż. Aldona Domaszk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. - Jednak na tym nie zaprzestajemy. Planowane są kolejne działania, które mają zapobiec zdarzeniom drogowym.
Jak dodaje rzeczniczka kartuskiej policji, główną przyczyną wypadków drogowych jest przede wszystkim nadmierna prędkość, tym bardziej, że warunki jazdy na drogach są zmienne. Wbrew pozorom piękna pogoda często nie ułatwia podróży, ale powoduje rozkojarzenie uczestników ruchu, a oślepiające kierowców słońce jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych.
- Apelujemy o odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym, przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności, czyli w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, a także własnych umiejętności - dodaje sierż. Aldona Domaszk.
Pirat drogowy w Lublinie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?