Młodzi szczypiorniści z Kartuz powalczą o mistrzostwo ligi wojewódzkiej

Maciej Krajewski
W rewanżowym turnieju szczypiorniści z Kartuz pokonali wszystkich swoich oponentów. UKS Bat Kartuzy
Sukces piłkarzy ręcznych UKS Bat Kartuzy - chłopcy z rocznika 2011 zwyciężyli rewanżowy półfinał Pomorskiej Ligi Wojewódzkiej. Teraz jednak przygotowują się przede wszystkim do towarzyskich zawodów z okazji 100-lecia Kartuz.

Nie tylko koszykówką stoi kartuski klub Bat. Tutejsi piłkarze ręczni z rocznika 2011 pokazali to w rewanżowym, półfinałowym turnieju Pomorskiej Ligi Wojewódzkiej.

Reprezentanci stolicy Kaszub pokonali w nim kolejno MTS Kwidzyn II, UKS Nowa Karczma oraz UKS Siódemka Osowa Gdańsk. Tym samym z pierwszego miejsca awansowali do finałowej czwórki i będą walczyć o mistrzostwo ligi.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach po raz kolejny zorganizowano konkurs "Żyj zdrowo"

Młodzi szczypiorniści z Kartuz zawalczą o mistrzostwo ligi w woj. pomorskim

Do kolejnych meczów ligowych jeszcze jednak daleko. W najbliższych dniach chłopców czeka przede wszystkim towarzyski turniej z okazji 100-lecia nadania praw miejskich Kartuzom.

Trzydniowa impreza w stolicy Kaszub odbędzie się w dniach 24-26 marca w hali sportowej ZSO nr 2 w Kartuzach. Zaprezentują się tu m.in. UKS Lipusz, UKS Banino, KSPR Gwardia Koszalin MTS Kwidzyn czy APR Gdynia. Start w piątek 24 marca o godz. 15, finałowy mecz zaś ujrzymy w niedzielę o 11.15.