18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach. Drugie miejsce i cztery medale Cartusii Kartuzy

bc
Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym zakończyły się dużym sukcesem Cartusii. Klub z Kartuz zajął drugie miejsce w punktacji drużynowej, a jego zawodnicy czterokrotnie stawali na podium.

W kat. 84 kg złoty medal zdobył Szymon Roszkowski, w finale pokonując Krystiana Formelę. Mistrzem Polski został także drugi z braci Roszkowskich Eryk, wygrywając wagę 96 kg. Oprócz Formeli srebro wywalczył także Jakub Serkowski w kat. 60 kg.

Wśród ekipy z Kartuz punktowane miejsca zajęli także Daniel Kreft, piąty w wadze 66 kg oraz Jakub Kleina, sklasyfikowany na siódmym miejscu w kat. 76 kg. Dwunastą pozycję zajął Mateusz Misiurski.

Artur Wroński, jedynak Moreny Żukowo w mistrzostwach, rywalizację w kat. 120 kg zakończył na 10 miejscu.

W klasyfikacji drużynowej kartuzianie zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie Olimpijczykowi Radom. Również drugie miejsce zajęło województwo pomorskie.

Juniorskie mistrzostwa odbyły się w tym roku w Miastku.

To kolejny w ostatnim czasie sukces młodych zawodników Cartusii. Przed tygodniem kadeci z Kartuz wygrali Puchar Polski

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio