Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu. Złoto dla Kacpra Śleszyńskiego!

Lucyna Puzdrowska
Nadesłane/Rebelia Kartuzy
W dniach 28-30 kwietnia w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu K-1. Świetnie spisali się zawodnicy kartuskiej Rebelii zdobywając aż 8 medali, w tym złoto Kacpra Śleszyńskiego. Drużynowo Rebelia Kartuzy zajęła 2 miejsce w klasyfikacji medalowej!

W dniach 28-30 kwietnia Kartuzy stały się stolicą polskiego kickboxingu. Wszystko za sprawą Patryka Zaborowskiego, który od 15 lat zabiegał o to, by mistrzostwa tej rangi odbyły się właśnie w stolicy Kaszub. I było warto - Kacper Śleszyński został mistrzem Polski, a Rebelia Kartuzy w klasyfikacji medalowej drugą drużyną K-1 w Polsce!

Podczas trzydniowego turnieju wystąpili reprezentanci 88 klubów, łącznie 310 zawodników. Podczas turnieju stoczono 300 walk na 3 ringach. Finały odbywały się podczas wieczornej gali i stanowiły Puchar Kaszub. Relację na żywo transmitowała Telewizja Fight Time. Widzowie mogli obejrzeć 10 walk finałowych Mistrzostw Polski K-1 oraz 3 extra fighty. Na karcie głównej wystąpili zawodnicy z Ukrainy i Litwy.

Na gali nie zabrakło również zawodników Patryka Zaborowskiego, trenera Rebelii Kartuzy

Do uroczystego finału awansowało troje rebeliantów. Emilia Gruchała-Węsierska na punkty uległa reprezentantce Rawy Mazowieckiej 0:3 w kategorii wagowej 52 kg junior. Kacper Śleszyński (71 kg junior) jako jedyny zdobył tytuł mistrza Polski K-1, w finale pokonując zawodnika z Piły.

W walce wieczoru w kategorii open Patryk Rasch podjął zawodnika z Litwy Domenykas Bojarunas na zasadach ProAm 3x2 minuty K-1.

- Walka była bardzo wyrównana i dostarczyła kibicom wiele emocji - komentuje Patryk Zaborowski. - Niestety, Raszu przegrał niejednogłośnie 2:1 i pas powędrował w ręce zawodnika z Wilna.

Trzy dni walk przyniosły trenerom Rebelii Nikodemowi Bigusowi i Adamowi Kryszewskiemu aż 8 medali, a Rebelia Kartuzy zdobyła 2. miejsce w klasyfikacji medalowej.