Mistrzostwa Europy w zapasach. Edward Barsegjan walczy o medal

bc
bc
Dziś wielki dzień dla sekcji zapaśniczej GKS-u Cartusii Kartuzy. Kadeci walczą w Pucharze Polski w Janowie Lubelskim, ale kibice trzymają kciuki przede wszystkim za Edwarda Barsegjana. Reprezentant Polski w kategorii 60 kg staje przed szansą zdobycia medalu Mistrzostw Europy Seniorów w Belgradzie. U nas systematycznie aktualizowane informacje o wynikach osiąganych przez kartuzianina.

Kończymy relację, dziękujemy za uwagę.

godz. 18.20 Dla Edwarda Barsegjana skończyły się już nieudane mistrzostwa. Nadzieją na medal zawodnika związanego z Kartuzami będzie jutrzejszy występ Edgara Melkumova w wadze 66 kg.

godz. 18.10 Niestety, Mkrtchyan przegrał jedną z kolejnych walk, przez co Edo stracił szanse na repasaże. O złoto powalczą Słowak Istvan Levai i Bułgar Ivo Angelov.

godz. 18.00 Uzupełnienie wyniki walki Barsegjana - Mkrtchyan wygrał 3-0 (2-0, 2-0).

godz. 17.05 Porażka w pierwszej rundzie przekreśla szanse zapaśnika z Kartuz na złoto, ale nie odbiera mu jeszcze całkowicie szans na medal. Ostatnia nadzieja na brąz w repasażach, ale warunek jest jeden - Mkrtchyan musi dotrzeć do finału. Kibicom z Kartuz pozostaje więc teraz trzymać kciuki za pogromcę Eda.

godz. 17.00 Niestety, Edo przegrał pierwszą walkę mistrzostw Europy - uległ Ormianinowi Arturowi Mkrtchyanowi. Dokładny wynik podamy, gdy tylko ogłoszą go organizatorzy.

godz. 15.20 Warto zauważyć, że mistrzostwa starego kontynentu nie są eliminacją do tegorocznych igrzysk olimpijskich. Nawet mistrz Europy nie uzyska kwalifikacji do Londynu.

godz. 15.10 Walka Eda wciąż jeszcze się nie odbyła. Walki kategorii 60 kg jeszcze się nie rozpoczęły.

godz. 13.50 Czekamy na pierwszą walkę Edwarda Barsegjana w Mistrzostwach Europy Seniorów w Belgradzie. Odbędzie się po godz. 14, ale dokładnie nie wiadomo, o której,

godz. 13.45 Jeszcze kilka słów o osiągnięciach pierwszego rywala Eda - Artur Mkrtchyan nie ma na koncie wielkich sukcesów, a wspominamy brąz na turnieju Dan Kolov - Nikola Petrov jest jego jedynym odnotowywanym medalem na arenie międzynarodowej. W 2011 roku Ormianin zajął 5 miejsce na pucharze świata seniorów. Jego młodzieżowe osiągnięcia to ,4 miejsce w mistrzostwach Europy kadetów (2002 r.) i ósme miejsce w czempionacie starego kontynentu wśród juniorów (2004).

godz. 13.30 Andrzej Pryczkowski przebywa właśnie w Janowie Lubelskim, gdzie kadeci Cartusii walczą w Pucharze Polski. Ile medali przywiozą - poinformujemy wieczorem, po zakończeniu zawodów.

godz. 13.15 - Edward mógł wylosować lepiej, bo ma niełatwą drabinkę, ale jestem dobrej myśli - mówi Andrzej Pryczkowski, prezes Cartusii Kartuzy i trener sekcji zapaśniczej. - Rozmawiałem z nim wczoraj, jest zmotywowany i nie narzeka na kontuzje. Bardzo chce wywalczyć medal i wierzę, że mu się uda.

godz. 12.50 Edgar wyjdzie na maty jutro - powalczy o medal kat. 66 kg.

godz. 12.46. Poniższa lista pokazuje, że w Belgradzie wśród sześciu reprezentantów Polski w stylu klasycznym aż dwóch związanych jest z Kartuzami. Obok Edwarda Barsegjana o medal powalczy Edgar Melkumov, który w minionym roku zmienił barwy klubowe przeprowadzając się do Piotrkowa Trybunalskiego, ale przez wiele lat reprezentował Cartusię i w tym klubie się wyszkolił. Dla Kartuz wywalczył wiele sukcesów, jest także bardzo lubiany przez tutejszych kibiców - w 2011 roku przyznali mu tytuł Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Kartustkiego.

godz. 12.45 Zawiedli polscy wolniacy, a rywalizację klasyków pozostawiono na koniec mistrzostw. Obok Barsegjana w kadrze trenera Ryszarda Wolnego znaleźli się: 66 kg - Edgar Melkumov (AKS Piotrków Trybunalski), 74 kg - Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom), 84 kg - Damian Janikowski (Śląsk Wrocław), 96 kg - Damian Fedorowicz (Agros Żary), 120 kg - Łukasz Banak (Śląsk Wrocław).

godz. 12.40 Podczas kończących się w niedzielę mistrzostw seniorów w Belgradzie Polska zdobyła dotąd dwa medale, oba wywalczyły kobiety. Iwona Matkowska została mistrzynią w kat. 51 kg, Monika Michalik była trzecia w wadze 61 kg.

godz. 12.30 Przypomnijmy, że Edward Barsegjan ma już na koncie medal mistrzostw Europy. W 2009 roku w Wilnie został wicemistrzem starego kontynentu.

W kolejnych latach nie udało mu się zbliżyć do tego sukcesu. W 2010 roku nie mógł bronić wicemistrzostwa, bo został wycofany z imprezy ze względów bezpieczeństwa - o powodach dramatycznej decyzji tutaj.

W 2011 roku Edward zajął siódme miejsce - szczegóły tutaj.

godz. 12.25 Popisy reprezentanta Armenii zobaczyć można na tym filmiku

godz. 12.20 Barsegjan walczył już w tym roku z Mkrtchyanem m.in. podczas międzynarodowego turnieju w Sofii. W meczu o brązowy medal Ormianin wygrał wówczas 3:1.

godz. 12.15 Smaczku pierwszemu pojedynkowi Barsegjana dodaje fakt, że jego rywal to Ormianin, a właśnie z tego kraju pochodzi Edward. Mkrtchyan ma 27 lat.

godz. 12.13 W półfinale Polak może trafić na jednego z faworytów tej kategorii - Bułgara Ivo Angelowa.

godz. 12.10 Jeśli Edo wygra, w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Esa Leo Kalevi Uimonen (Finlandia) - Kamran Mammadov (Azerbejdżan). Jeśli dojdzie do ćwierćfinału czeka go walka z jednym z czwórki Bast (Niemcy), Lindquist (Szwecja), Belmandi (Francja), Israfilov (Ukraina).

godz. 12.05 Już wczoraj odbyło się jednak ważenie zawodników i losowanie. Dla kartuzianina nie było wymarzone. Nie znalazł się wśród sześciu zawodników, którzy w 1/16 finału otrzymali wolny los. O wejście do kolejnej rundy będzie musiał stoczyć pojedynek z Arturem Mkrtchyanem.

godz. 12.00 Według oficjalnego programu mistrzostw walki eliminacyjne i repasaże w wadze 60 kg trwać będą w godzinach 14-18. Finały zaplanowano na godz. 19 - 21. O mistrzostwo w tej wadze powalczy 26 najlepszych zawodników starego kontynentu.