Mini Tour de Pologne. Cartusia z dwoma medalami Goitowskiego i Dąbrowskiego - Sadło

Dwa medale przywieźli młodzi kolarze GKS-i Cartusii Kartuzy z dwóch wyścigów Nutella Mini Tour de Pologne. Na podium w Zakopanem i Krakowie stawali Krzysztof Goitowski i Igor Dabrowski - Sadło.

Oto, jak starty relacjonuje Aleksandra Zabrocka, trenerka i kierownik sekcji kolarskiej GKS-u Cartusii Kartuzy

Pierwsze starty serii wyścigów Nutella Mini Tour de Pologne odbyły się w Rzeszowie i Katowicach. My wystartowaliśmy w trzeciej i czwartej edycji. 1 sierpnia wyścig został rozegrany w Zakopanem. W stawce 65 startujących zawodników z całej Polski bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Goitowski, który po pasjonującym finiszu na mecie zameldował się z najlepszym czasem.

Każdy zawodnik miał chipa i czas był liczony od momentu przekroczenia linii startu do wjazdu na metę. Krzyś był ustawiony w połowie stawki, więc finisz na pierwszej pozycji nie oznaczał wygranej, ale po weryfikacji wyników okazało się, że możemy cieszyć się z wygranej. Drugi ze startujących Szymon Okroj był 17.

Wśród najmłodszych Maksymilian Grzenkowicz dzielnie walczył i uplasował się na 8 miejscu w stawce 113 zawodników. Magdalena Król wywalczyła 11 pozycję.

Po dniu przerwy udaliśmy się do Krakowa, gdzie oprócz startów w Nutelli znaleźliśmy czas na zwiedzanie Krakowa. Drugi start był również udany, gdyż Igor Dąbrowski-Sadło uplasował się na drugim miejscu w wyścigu najmłodszych. W tym wyścigu wystartowało 109 kolarzy.

W starszej grupie na starcie stanęło 50 uczniów szkół gimnazjalnych i tu na 10 miejscu uplasował się Kacper Wiszniewski, 13 był Nikodem Grzenkowicz, a 22 Jan Szwaba.

Wyjazd był bardzo udany nie tylko sportowo, bo towarzyszyło mu dużo emocji i wspaniałych przeżyć. Mogliśmy oglądać i kibicować zawodowcom, bo wyścigi Nutelli odbyły się przed finiszem Tour de Pologne dla zawodowców. Pogoda była wspaniała, choć bardzo ciężka do ścigania. Wróciliśmy do Kartuz z cennymi nagrodami pełni zapału do dalszej pracy.

Chciałabym serdecznie podziękować rodzicom dzieci, którzy sfinansowali wyjazd, a w szczególności państwu Grzenkowiczom i panu Cezaremu Wiszniewskiem.