18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach. Cartusia najlepsza z polskich klubów

bc
Krystian Formela w walce
Krystian Formela w walce fot. archiwum/GKS Cartusia Kartuzy
Rewelacyjnie spisali się juniorzy Cartusii Kartuzy w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym, które odbyły się wczoraj w Warszawie.

W klasyfikacji drużynowej na 21 klubów i reprezentacji Cartusia zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie kadrze Białorusi i wyprzedzając na podium Litwę.

Zwycięzców reprezentowało aż 21 zawodników, Cartusię tylko pięciu, z czego czterech wywalczyło medale.

Międzynarodowym Mistrzem Polski został Krystian Formela w kat. 84 kg. W tej samej wadze brązowy medal zdobył Szymon Roszkowski. Jego brat Eryk był drugi w kat. 96 kg. Srebro wywalczył też Jakub Serkowski, startujący w cięższej niż zwykle wadze 66 kg. Siódmy w kat. 60 kg był Hrant Grigoryan.

W mistrzostwach startował też reprezentujący Morenę Żukowo Artur Wroński, sklasyfikowany na 11 miejscu w wadze 96 kg.