Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w Kickboxingu - sześć medali, w tym dwa złote dla Rebelii Kartuzy!

Lucyna Puzdrowska
W dniach 26-28 sierpnia w Windawie na Łotwie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w Kickboxingu. Rebelia Kartuzy wraca z tych zawodów z pakietem medali. Złoto zdobyli Nikodem Bigus i junior Kamil Konkol!

W zawodach wzięli udział reprezentanci sześciu europejskich państw: Litwy, Estonii, Ukrainy, Hiszpanii, Polski i z Łotwy. Biało czerwoni do Widawy przybyli w 17 osobowym składzie, w tym sześcioro zawodników z Kaszub.

Tym samym trener Rebelii Kartuzy, Patryk Zaborowski, miał pełne ręce roboty sekundując kadrę narodową oraz zawodników na co dzień trenujących w Kaszubskim Centrum Sportów Walki w Kartuzach.

Podczas zawodów najcenniejsze - złote medale zdobyli: kartuzianin Nikodem Bigus (74 kg) senior kick-light oraz mieszkaniec Miechucina, junior Kamil Konkol (79 kg).

Srebrne krążki wywalczyły zawodniczki juniorki Emilia Gruchała-Węsierska (55 kg) kick-light, Margareta Kąkol (65 kg) full-contact, seniorka Nikola Zaborowska (55 kg) kick-light oraz junior Jakub Domaros (69 kg) kick-light.

Do tego imponującego wyniku pozostali zawodnicy kadry narodowej kick-light i low-kick dorzucili 8 złotych krążków, co dało im tytuły najlepszych drużyn!

- Cała piątka rebeliantow zostawiła maksimum na macie i w ringu - komentuje Patryk Zaborowski. - Turniej nadbałtycki był sprawdzianem kontrolnym przed zbliżającymi się mistrzostwami, które czekają nas w najbliższym czasie. Zestawienie medali pokazuje, że okres wakacyjny został przepracowany rzetelnie i sumiennie, a Kaszubi stanowią integralną część biało-czerwonych barw.