Memoriał Pytlasińskiego 2014. Zawodnicy Cartusii nie powalczą o medale

Edward Barsegjan
Edward Barsegjan bc/archiwum
W Gdańsku trwa Międzynarodowy Memoriał Władysława Pytlasińskiego w Zapasach w Stylu Klasycznym, czyli jeden z najważniejszych turniejów w tej dyscyplinie na świecie. W niedzielę odbędą się walki finałowe, w których jednak nie wystąpi żaden z zawodników Cartusii Kartuzy.

Dzisiaj w Gdańsku rozstrzygną się losy miejsc na podium w zapaśniczym Memoriale Pytlasińskiego 2014. W prestiżowych zawodach uczestniczyło czterech zawodników Cartusii Kartuzy, ale wszyscy odpadli w sobotnich eliminacjach.

Edward Barsegjan, który przed rokiem odniósł wielki sukces wygrywając te "małe mistrzostwa świata", nie obroni tytułu. W kat. 59 stoczył tylko dwa pojedynki - w pierwszym pokonał 5:0 klubowego kolegę Sebastiana Bira, ale w ćwierćfinale uległ innemu Polakowi Dawidowi Erseticowi 0:7. Ten w półfinale uległ Bułgarowi Ivo Angelovowi, co zamknęło "Edowi" drogę do repasaży.

Podobnie jak Sebastian Bir, przygodę z turniejem na jednej walce zakończył Krystian Formela - w 1/8 finału przegrał z Niemcem Eugenem Ponomartschukiem 0:8.

Dłużej powalczył Edgar Melkumov, kartuzianin reprezentujący AKS Piotrków Trybunalski - dotarł do ćwierćfinały, w nim uległ późniejszemu finaliście, ale w repasażu również musiał uznać wyższość przeciwnika.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0