Maków Maz. Katarzyna Napiórkowska, zawodniczka klubu Maków Biega została wicemistrzynią Polski

Renata Jasińska
Klub Sportowy Maków Biega
Katarzyna Napiórkowska jest zawodniczką Klubu Sportowego Maków Biega. Srebro wywalczyła na halowych mistrzostwach Polski U18, w biegu na dystansie 1000 metrów.

Zawodniczka po emocjonującym finiszu dobiegła do mety w czasie 2:56,72, co dało jej nowy rekord życiowy i srebrny medal. Trenerem Katarzyny jest Grzegorz Łuniewski.

Halowe mistrzostwa Polski U18 i U20 rozgrywane są w Toruniu w ubiegły weekend. Wzięło w nich udział ponad 1000 młodych zawodników z około 220 klubów. Katarzyna Napiórkowska medal zdobyła w sobotę 15 lutego.