Magdalena Malotka-Trzebiatowska rekordzistką Polski wśród juniorek młodszych w strzelectwie

Maciej Krajewski
Podczas Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich młodzików i juniorów młodszych Magdalena Malotka-Trzebiatowska zajęła trzecie i pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej. Drugiego dnia zmagań ustanowiła również nowy rekord Polski.

W miniony weekend w Siedlcach odbyły się XII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie młodzików i juniorów młodszych. W zmaganiach w drugiej z kategorii udział wzięły dwie zawodniczki Kartuskiego Klubu Strzeleckiego Dziesiątka: Magdalena Malotka-Trzebiatowska i Dominika Hirsz.

Magda pokazała swoje umiejętności strzeleckie już w pierwszej serii. Zdobyła wtedy 509,7 pkt., co dało jej 3. miejsce. Drugiego dnia natomiast ustanowiła nowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej, strzelając 520,3 pkt. W finale również zajęła pierwsze miejsce na podium. Z kolei Dominice Hirsz niestety nie udało się dostać na podium, niemniej zarówno w pierwszym jak i w drugim strzelaniu zajęła stosunkowo wysokie 18. miejsce.
Niebawem rozpoczynają się też zawody z okazji nadania Praw Miejskich Kartuzom, a także Puchar Kaszub. Zmagania odbywać się będą w siedzibie Kartuskiej Dziesiątki przy ul. Kościerskiej w Kartuzach.

- Spodziewamy się wielu zawodników i trenerów z różnych stron Polski - zapowiada Jerzy Malotka-Trzebiatowski z KS Dziesiątka Kartuzy. - Chcemy też pochwalić się, że będziemy gościć w swoich progach aktualnego Mistrza Świata z Chanwong (Korea Południowa) Tomasza Bartnika, który zdobywając złoto w karabinie sportowym 3x40 wywalczył pierwszą olimpijską przepustkę dla Polski do Tokio 2020 w strzelectwie sportowym.

Zawody odbędą się w dniach 30-31 marca.

(info: nadesłane)