Magdalena Malotka-Trzebiatowska mistrzynią Polski kobiet w strzelectwie sportowym

Pod koniec ubiegłego tygodnia we Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Choć Magda startowała jako juniorka młodsza, w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc pokonała wszystkie seniorki.

Od czwartku 1 sierpnia do niedzieli we Wrocławiu trwały Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Strzelectwie Sportowym. Kartuski klub „Dziesiątka” reprezentowały dwie zawodniczki - Diana i Magdalena Malotka-Trzebiatowskie.

W karabinie sportowym 60 strzałów leżąc Magda pokonała wszystkie seniorki i juniorki, wygrywając z drugą zawodniczką zaledwie jedną dziesiątą punktu. W kolejnej konkurencji - trzy postawy 3x40 - reprezentantka „Dziesiątki” również zajęła wysokie 10. miejsce. Zabrakło jej 4 punktów, aby dotrzeć do finału. Diana z kolei uplasowała się odpowiednio na 25. i 11. miejscu w wymienionych rywalizacjach.

- W tym roku Magda zdobyła cztery złote medale Mistrzostw Polski i osiągnęła najlepszy wynik w historii juniorek młodszych. Wielkie gratulacje od wszystkich członków klubu i całego zarządu - mówi Jerzy Malotka-Trzebiatowski, trener KS „Dziesiątka” Kartuzy, zaznaczając też, że te wszystkie starty w zawodach nie odbyłyby się bez dotacji gminy Kartuzy.

(info: nadesłane/Jerzy Malotka-Trzebiatowski)