Magda Malotka-Trzebiatowska ze złotem podczas I rundy Pucharu Polski ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
Nadesłane/KS Dziesiątka
Magdalena Malotka-Trzebiatowska została złotą medalistką I Rundy Pucharu Polski w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc i jednocześnie strzelając życiówkę 619,9 punktów. Dotąd jej najlepszym wynikiem było 614 punktów. I Runda Pucharu Polski rozegrana została w dniach 25-28 kwietnia we Wrocławiu.

Bardzo dobrze na zawodach spisała się też siostra Magdy, Diana Malotka Trzebiatowska.
Jak relacjonuje Jerzy Malotka-Trzebiatowski, trener z klubu Dziesiątka Kartuzy, pierwszego dnia Pucharu Polski w 3 postawach seniorek Diana w kwalifikacji weszła do finału z miejsca 5 z wynikiem 1131. W finale ostatecznie zajęła 6 pozycję, w pozostałych konkurencjach nie startowała. Magda Malotka-Trzebiatowska w tej samej konkurencji, ale w juniorkach, z wynikiem 1133 weszła do finału z 4 miejsca. W finale również zajęła 4 miejsce.
- Ostatniego dnia w strzelaniach pneumatycznych Magda strzelając wynik 616.9 pkt. z 4 miejsca weszła do finału, gdzie niestety zakończyła go na 6 pozycji - dodaje trener. - Iza Frymark strzelała karabin pneumatyczny 60 strzałów zajmując 30 miejsce.
Wyjazd odbył się dzięki dotacji gminy Kartuzy i kadry wojewódzkiej.