Magda Malotka-Trzebiatowska Mistrzynią Polski

Złoto, srebro i brąz - Magdalena Malotka-Trzebiatowska stawała na każdym stopniu podium w zeszłotygodniowych zawodach we Wrocławiu. Najwyższą nagrodę zdobyła już pierwszego dnia, w Mistrzostwach Polski.

W dniach 14-16 czerwca we Wrocławiu odbywały się zawody „Złoty Muszkiet i Złota Krucica”, na których zorganizowano też Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich. Do rywalizacji stanęły dwie reprezentantki Klubu Strzeleckiego „Dziesiątka” Kartuzy - Magdalena Malotka-Trzebiatowska oraz Dominika Hirsz.

Największy sukces zawodów przypadł już kartuziankom pierwszego dnia. W konkurencji 60 strzałów leżąc juniorek młodszych (konkurencja nieolimpijska), wynikiem 614,4 pkt. Magda zdobyła złoto i została Mistrzynią Polski. Strzelczyni z Kartuz nie osiadła na laurach i następnego dnia, w konkurencji 3x30 juniorek młodszych wywalczyła 3. miejsce.

Ostatniego dnia dziewczyny wystartowały w strzelaniu z karabinu pneumatycznego 50 strzałów. Wynikiem 514,4 pkt. Magda zagwarantowała sobie „brakujące jej do kolekcji” miejsce na podium wrocławskich zmagań, Dominika z kolei zdobyła 489,4 pkt. co uplasowało ją na 34 pozycji na 61 zawodniczek.

- Gratulujemy naszym dziewczynom udanego wyjazdu, który odbył się dzięki dotacji Gminy Kartuzy – mówi Jerzy Malotka-Trzebiatowski, trener KS „Dziesiątka” Kartuzy. - Gratulacje dla naszej Magdy, Mistrzyni Polski, składa też cały zarząd Klubu i jego członkowie.

(info: nadesłane/Jerzy Malotka-Trzebiatowski)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0