Ks Chwaszczyno - Kaszubia Kościerzyna 1:1 w meczu III ligi bałtyckiej, 11.10.2014 r. B. Cirocki
W dzisiejszym meczu na szczycie III ligi bałtyckiej KS Chwaszczyno zremisował z Kaszubią Kościerzyna 1:1 (1:0). Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie po pięknym strzale Łukasza Czerwionki i muśnięciu piłki przez Przemysława Dudę, goście wyrównali na początku drugiej połowy za sprawą Mateusza Łuczaka.

Podzieliły się puntami dwie drużyny przewodzące tabeli III ligi bałtyckiej przed dziesiąta kolejka. Gospodarze świetnie rozpoczęli, bo już w 6 minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Dominika Gizińskiego pięknym uderzeniem z półobrotu popisał się Łukasz Czerwionka. Piłkę po koźle, a przed jej ugrzęźnięciem w siatce trącił jeszcze stopą Przemysław Duda i to on uznany został za strzelca gola.

W tej części obie drużyny miały jeszcze okazje do zmiany rezultatu, ale ich nie wykorzystały. Wśród podopiecznych Aleksandra Cybulskiego dwukrotnie przed szansą stanął Paweł Piotrowski, ale najpierw po ładnej kontrze zespołu zbyt długo zwlekał ze strzałem, potem po precyzyjnym przyjęciu "na klatkę" uderzył zbyt lekko.

Wyrównanie padło tuż po przerwie, a upragnioną bramkę dla przyjezdnych zdobył Mateusz Łuczak. Więcej goli kibice zgromadzeni na chwaszczyńskim stadionie już nie zobaczyli.

Remis kosztował oba zespoły spadek w ligowej tabeli - przeskoczyły je Gwardia Koszalin i Bałtyk Gdynia.

KS Chwaszczyno - Kaszubia Kościerzyna 1:1 (1:0)

Bramki: Przemysław Duda (6) - Mateusz Łuczak (46).

Chwaszczyno: Grubba - Nałęcz, Mitura, Cegłowski, Saczewski - Giziński, Radoń (Kuss), Beyl, Duda, Czerwionka - Piotrowski (Dampc).

Kaszubia (wyjściowy skład): Krawcewicz - Wysiecki, Weber, Pilch, Klawikowski, Wesołowski, Troka, Rasmus, Przybyszewski, Drzymała, Łuczak.