KS Bat Sierakowice liderem III ligi. Koszykarze zagrali dla chorej córki kapitana ZDJĘCIA

Maciej Krajewski
Zawodnicy KS Bat Sierakowice zwyciężyli w sobotnim pojedynku z AZS UWM Olsztyn 101:88. Spotkanie było bardzo wyrównane, a wszelkie dochody z meczu przekazane zostały na rzecz małej Igi, córki kapitana sierakowiczan, chorej na mukowiscydozę.

W sobotę 16 lutego na hali sportowej przy SP nr 2 w Sierakowicach rozegrał się mecz na szczycie III ligi koszykówki mężczyzn. Drużyna KS Bat Sierakowice zmierzyła się z AZS UWM Olsztyn. Przed spotkaniem oba zespoły miały taki sam bilans punktów w tabeli, stąd wynik miał zadecydować o tym, kto znajdzie się na pierwszym miejscu.

Pojedynek od początku był bardzo wyrównany. Jak tylko gospodarze zdołali posłać piłkę prosto do kosza, goście odpowiadali błyskawiczną kontrą. Na dodatek mecz był istnym festiwalem rzutów za 3 punkty, niektórych nawet prawie z połowy boiska.

Niepewność pozostawała do ostatnich minut, jednak w końcówce znaczną przewagę zyskali gospodarze, przebijając się przez "magiczną" setkę. KS Bat Sierakowice zakończył spotkanie z wynikiem 101:88 (35:31, 24:26, 16:14, 26:17), zyskując tym samym pozycję samodzielnego lidera III ligi.

Pomóc chorej Idze

Sobotni mecz był wyjątkowy pod tym względem, że wszelkie dochody z niego przeznaczono na pomoc chorej córeczce kapitana sierakowiczan - Łukasza Nieleszczuka. Mała Iga urodziła się 28 grudnia 2017 roku i krótko po przyjściu na świat zdiagnozowano u niej mukowiscydozę. Jak podają organizatorzy meczu u dziewczynki choroby nie widać, jednak przeważnie wymaga to wielu godzin inhalacji i rehabilitacji dziennie, częstych wizyt w szpitalu, a także mnóstwa lekarstw.

Podczas spotkania na rzecz Igi udało się zebrać 2431 zł. W przerwie w połowie meczu głos zabrał też sam ojciec dziewczynki:
- Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam i cieszę się, że tyle osób przyszło tutaj, kibicować nam oczywiście i też wspierać tę walkę z chorobą mojej córki. I za to wszystkim dziękuję - mówił Łukasz Nieleszczuk.

Iga jest też podopieczną Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO, która w trakcie spotkania przeprowadzała charytatywną zbiórkę. Dziewczynkę można wobec tego wesprzeć, przeznaczając 1 procent swojego podatku na rzecz fundacji (nr KRS 0000097900; w miejscu "cel szczegółowy" podać: "Iga Nieleszczuk") bądź przelewając pieniądze bezpośrednio na konto fundacji (55 2490 0005 0000 4530 7261 9403, w tytule wpisać "Dla Igi Nieleszczuk").

Składy drużyn i zdobyte punkty

KS Bat Sierakowice: Konrad Kolka, Robert Kolka 22, Kamil Izraelski 18, Daniel Szłapka 14, Jędrzej Szymański 12 oraz Łukasz Nieleszczuk 22, Jakub Nowaczek 7, Daniel Syldatk 6, Krystian Sarnowski 2, Dawid Bartnik 1.

AZS UWM Olsztyn: Łukasz Muszyński 31, Marcin Włodarczyk 20, Jakub Kaufman 15, Jarosław Andrusiewicz 10, Bartłomiej Reszka 6, Rafał Chudzik 6, Marek Miałki.