Krzysztof Różnicki Mistrzem Polski seniorów w biegu na 800 m

Maciej Krajewski
nadesłane/PZLA
Po świetnych startach tydzień wcześniej Krzysztof Różnicki pokazał niesamowitą formę, zdobywając złoto w biegu na 800 m podczas Mistrzostw Polski seniorów we Włocławku. Zaledwie 17-letni zawodnik Cartusii pokonał starszych i bardziej doświadczonych biegaczy, w tym. m.in. Michała Rozmysa i Mateusza Borkowskiego.

W ostatni weekend sierpnia we Włocławku odbywały się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski seniorów. Do rywalizacji w nich stanął również Krzysztof Różnicki, który zaledwie tydzień wcześniej wywalczył srebro na dystansie 600 m podczas prestiżowego mitingu w Oleśnicy. Tym razem podopieczny Krzysztofa Króla nie odpuścił swoim rywalom, zdobywając złoto w biegu na 800 m. 17-letni zawodnik Cartusii pokonał tym samym czołowych polskich średniodystansowców: Michała Rozmysa (Młodzieżowy wicemistrz Europy na 1500 m, 4. zawodnik ME w Berlinie na 800 m) i Mateusza Borkowskiego (Młodzieżowego Mistrza Europy i 5. zawodnika ME w Berlinie na 800 m). Na metę dobiegł z czasem 1:47,73.

- Mistrzostwa Polski seniorów we Włocławku miały być startem, by zdobyć doświadczenie w biegach, gdzie jest bardzo mocna stawka zawodników - opowiada trener Krzysztof Król. - Mistrzostwa Europy U18 w Rieti (Włochy) zostały odwołane, z wiadomych przyczyn, dlatego start w miniony weekend dał nam możliwość rywalizacji i realizacji taktyki na bieg eliminacyjny i finał w świetnej obsadzie. Krzysiek jest aktualnie liderem tabel europejskich w swojej kategorii wiekowej.

Jak dodaje trener młodego Mistrza Polski z imprez międzynarodowych głównym celem będą teraz Mistrzostwa Europy juniorów (U20) w 2021 roku, gdzie Krzysztof Różnicki zmierzy się z rok starszymi zawodnikami z rocznika 2002.