Krzysztof Niklas i Damian Metza z medalami II Pucharu Polski w Zapasach w Radomiu

Bartosz Cirocki
Zawodnicy Cartusii Kartuzy na II Pucharze Polski Kadetów w Zapasach
Zawodnicy Cartusii Kartuzy na II Pucharze Polski Kadetów w Zapasach ze zbiorów klubu
Zawodnicy GKS-u Cartusii Kartuzy dwa razy stanęli na podium II Pucharu Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym w Radomiu. Złoty medal wywalczył Krzysztof Niklas, a brązowy Damian Metza.

W ostatnich w tym sezonie zawodach dla kadetów udział wzięło 201 zawodników z 49 klubów, w tym pięciu reprezentantów Cartusii Kartuzy.

Kolejny raz znakomicie spisał się Krzysztof Niklas. Zwycięzca wielu krajowych zawodów i siódmy zawodnik tegorocznych mistrzostw świata wygrał wszystkie pięć walk w kat. 69 kg. Pokonał kolejno: Norberta Daszkiewicza (Śląsk Wrocław), Oliviera Sanzę (Talent Białołęka), Jakuba Madaja (PTC Pabianice), Titasa Karsevicjusa (Litwy) oraz Mateusza Ułasewicza (Orlęta Brzeg).

- Krzysztof potwierdził swój prymat w kraju, gdyż jest zdecydowanym liderem w swojej kategorii - mówi Andrzej Pryczkowski, prezes Cartusii. - Mamy nadzieję, że wykorzysta swoją szansę i swoje tegoroczne 7 miejsce mistrzostw świata w przyszłym sezonie zamieni na pozycję medalową.

Brązowy medal wywalczył Damian Metza w kategorii 58 kg – zdobył brązowy medal. Zaczął od przegranej, ale wygrał pięć kolejnych walk i stanął na najniższym stopniu podium.

Pozostali kartuzianie zajęli następujące lokaty: Jakub Hildebrandt - 20 miejsce w kat. 63 kg, Piotr Dunst Piotr – 22 miejsce w kat. 63 kg, Kacper Szynszecki - 23 miejsce w tak. 69 kg.