Koszykówka. UKS Trops Kartuzy trzecim klubem w województwie pomorskim [ZDJĘCIA]

Bartosz Cirocki
UKS Trops Kartuzy na gali pomorskiej koszykówki
UKS Trops Kartuzy na gali pomorskiej koszykówki fot. UKS Trops Kartuzy
W Gdyni odbyło się coroczne podsumowanie sezonu koszykarskiego na Pomorzu. Wiele nagród indywidualnych i drużynowych, w tym dla trzeciego klubu w województwie w klasyfikacji szkolenia, otrzymał Uczniowski Klub Sportowy Trops Kartuzy.

Coroczne podsumowanie sezonu zorganizowane przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki odbyło się tym razem w Gdyni na obiektach GOSiR-u. Jak co roku, trzy najlepsze drużyny w swoich kategoriach wiekowych otrzymały medale i puchary, wręczono też wyróżnienia indywidualne. Liczne tytuły wywalczył jak co roku UKS Trops Kartuzy.

W kategorii żaków U-12 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna trenowana przez Marka Bemowskiego. Miano najlepszej zawodniczki w tej kategorii zdobyła Julia Pruska.

W kategorii młodziczek młodszych U-13 mistrzostwo wywalczyła drużyna Arkadiusza Bloka. Najskuteczniejszą zawodniczką tej ligi została Aleksandra Ustowska, a najlepszą zawodniczka Anna Adamczyk.

W kategorii młodziczek starszych U-14 zespół Tropsa trenowany przez Arkadiusza Bloka został wicemistrzem.

- Osiągnięcia naszego klubu zostały docenione przez władze Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki
również dyplomem za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii szkolenia klubowego w województwie pomorskim - podkreśla Arkadiusz Blok. - Nagroda cieszy tym bardziej, że nasz klub już po raz trzeci z rzędu został wyróżniony w tej kategorii.

Koszykarki Tropsa rozpoczęły już przygotowania do przyszłego sezonu. Od 23 do 30 sierpnia 60 zawodniczek przebywało na obozie sportowym, na którym pod okiem trenerów ćwiczyły technikę, taktykę i motorykę.