Koszykarki UKS Bat Kartuzy rozpoczęły sezon - na początek porażka i zwycięstwo

Lucyna Puzdrowska
Koszykarki UKS Bat Kartuzy rozpoczęły ten nietypowy, pandemiczny sezon z obostrzeniami sanitarnymi i bez udziału publiczności, a to nie dodaje skrzydeł. Dziewczęta z rocznika 2007 przegrały z mistrzem ligi Truso Elbląg 52:55. Na osłodę tej pierwszej porażki dzień później ich młodsze koleżanki pewnie zwyciężyły w starciu z GTK Arka Gdynia 74:45.

Koszykarki z rocznika 2007 UKS Bat Kartuzy rozegrały pierwszy mecz we własnej hali bez udziału publiczności i z pełnym rygorem sanitarnym. W piątek 13 listopada podejmowały zeszłorocznego mistrza ligi Truso Elbląg.
W poprzednim sezonie kartuzianki przegrały różnicą 31 punktów.

Sezon 2020/2021 - 13 listopada 2020 - rocznik 2007

13 listopada mecz rozpoczął się od zdecydowanego ataku drużyny gości i jeszcze większej niemocy gospodyń, co po pierwszych trzech minutach przełożyło się wynik 0:9 dla koszykarek z Elbląga. Z czasem kartuzianki lepiej zaczęły bronić, co przełożyło się na punkty z łatwych pozycji i na koniec trzeciej kwarty to gospodynie prowadziły
jednym punktem.

Ostatnia kwarta, to gra,"kosz za kosz"'. Niestety, proste błędy w końcówce meczu spowodowały straty punktów i to drużyna z Elbląga cieszyła się z wygranej 55:52.
- Mimo przegranego meczu cała drużyna pokazała charakter i co cieszy najbardziej, to progres tej drużyny - komentuje Arkadiusz Blok, jeden z trenerów.

14 listopada zwycięstwo koszykarek z rocznika 2008

Następnego dnia również we własnej hali młodsza drużyna z rocznika 2008 podejmowała zespół GTK Arka Gdynia. Są to dwie najlepsze drużyny w lidze w tym roczniku.

Pierwsza kwarta spotkania była najbardziej wyrównana. Z czasem gospodynie wykorzystując swoje atuty powiększały sukcesywnie przewagę, by ostatecznie pewnie wygrać 74 -45.