Kolejny remis 2:2 na koncie Cartusii 1923 po meczu z Wierzycą Pelplin

ilustracyjne/nadesłane
Piłkarze Cartusii 1923 nie wracali w najlepszych nastrojach z Pelplina. Sobotni mecz zakończył się remisem, choć do ostatnich minut kartuzjanie prowadzili 2:0.

W sobotę 26 października podopieczni Błażeja Adamusa podejmowali na wyjeździe Wierzycę Pelplin, spadkowicza z III ligi. Zdecydowana większość spotkania należała do Kaszubów, pierwszą bramkę dla gości zdobył w 35. minucie Klaudiusz Zapora. Przewagę po przerwie powiększył kapitan zespołu Marcin Adamkiewicz.

Wiele wskazywało na wygraną Cartusii, jednak w 88. minucie spotkania Daniel Sławiński zdobył upragniony punkt dla drużyny z Pelplina. Gospodarze nie odpuścili po honorowym golu i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wyrównali wynik na 2:2 po celnym strzale Miłosza Manuszewskiego. Remis jest dla Cartusii o tyle bardziej bolesny, gdyż przeciwnicy kończyli mecz grając zaledwie w dziesiątkę.

- W związku z licznymi brakami kadrowymi Cartusii remis w tym spotkaniu każdy pewnie wziąłby w ciemno, jednak z przebiegu spotkania bardzo szkoda straconych punktów – komentuje kartuski klub.

W efekcie Cartusia 1923 Kartuzy pozostaje na 10. miejscu w tabeli. Kartuzjanie kolejnych przeciwników podejmą już 2 listopada – zagrają z Wdą Lipusz.

Składy drużyn:

Cartusia:
Babiński- Wenta, Dawidowski, Mach, Zapora- Adamkiewicz (kpt.), Piór (90’ Raulin), Jankowski, Nurek, Sierszyński- Kazubowski (36’ Ustowski);
Rez.: Wezel- Raulin, Ustwoski, Turowski;

Wierzyca:
Szuciło- Chyła, Kostiuk, Sławiński, Jurczak (65’ Gdaniec), Meler (kpt.), Dirda, Bradtke (46’ Mońka), Manuszewski, Dmitrzyk (59’ Narożniak), Frankowski (46’ Racki);
Rez.: Karwacki, Mońka, Freda, Racki, Narożniak, Gdaniec, Klohs;

Bramki:
0:1 Klaudiusz Zapora (35’), 0:2 Marcin Adamkiewicz (77’ k.), 1:2 Daniel Sławiński (88’), 2:2 Miłosz Manuszewski (90+3’)

Kartki:
Cartusia: Marcin Adamkiewicz (ż), Szymon Wenta (ż), Maciej Jankowski (ż), Paweł Piór (ż);
Wierzyca: Miłosz Manuszewski (ż), Jędrzej Chyła (ż), Patryk Mońka (cz. 77’);

(info: nadesłane/Cartusia 1923 Kartuzy)