Kolejny duży sukces rezerw Cartusii 1923. Popisali się też juniorzy

W niedzielne popołudnie druga drużyna Cartusii 1923 Kartuzy, rywalizująca w rozgrywkach B klasy, rozgromiła Huragan Nowe Polaszki wynikiem 12:3. Wyraźnym zwycięstwem na własnym boisku podopieczni Karola Cichonia i Apoloniusza Hary umocnili swoją pozycje lidera tabeli.

Spotkanie od początku do samego końca przebiegało pod dyktando Cartusii, która w każdym elemencie gry była zdecydowanie lepsza od swoich oponentów. Wynik w niedzielnym spotkaniu już w 5. minucie otworzył Jakub Toruńczak, a dwie minuty później, po strzale kapitana niebiesko-biało-czarnych Mateusza Fierki, Cartusia prowadziła już 2:0. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 5:1, już wtedy odbierając gościom nadzieje na zwycięstwo.

W drugiej połowie padło jeszcze więcej bramek, aczkolwiek pierwszego gola po przerwie zdobyli piłkarze Huraganu. Niemniej gospodarze cały czas utrzymywali dobrą, ofensywną grę, co rusz kończąc akcje kolejną bramką. Wielkim kunsztem strzeleckim wykazali się Jakub Leszkiewicz oraz Igor Grzymkowski, który ustrzelili hat tricki. Szczególnym osiągnięciem popisał się jednak ten drugi, bowiem na boisku pojawił się dopiero w 60. minucie meczu i swoje trzy trafienia zaliczył właśnie w ostatnich fragmentach gry i to w przeciągu niespełna 5 minut.

Skład Cartusii:

Bogdziewicz- Goll (46’ Radomski), Szymański, Hara (60’ Grzymkowski), Piór, Ptach (56’ Hoeft), Toruńczak (56’ Bertling), Fierka, Kobiela (57’ Kitowski), Riegel, Leszkiewicz;
Rez.: Płotka- Hoeft, Bertling, Radomski, Kitowski, Grzymkowski, Teca;

Bramki :
1:0 Toruńczak (5’), 2:0 Fierka (7’), 2:1 Riegel (sam. 11’), 3:1 Riegel (20’), 4:1 Leszkiewicz (30’), 5:1 Toruńczak (40’), 5:2 Kotlewski (48’), 6:2 Grzymkowski (72’), 7:2 Grzymkowski (76’), 8:2 Grzymkowski (77’), 8:3 Szyc (78’), 9:3 Leszkiewicz (83’), 10:3 Riegel (86’), 11:3 Leszkiewicz (87’), 12:3 Kitowski (90’);

Wygrana juniorów

W zeszłym tygodniu odbył się też zaległy mecz juniorów Cartusii 1923 z GKS Kolbudy, zakończony wynikiem 4:2 dla niebiesko-biało-czarnych. Bramki strzelili: Daniel Drewing (2) Maks Szychalewski i Dawid Lipski.

Cartusia zagrała tutaj w składzie: w bramce Hubert Renka, Oskar Szyca, Samuel Serkowski, Mikolaj Stolca, Dawid Lipski, Mateusz Grzech, Daniel Drewing, Brajan Ganski, Maks Szychalewski, Aleksander Konkiel i Robert Korwel.

(info: nadesłane/Cartusia 1923)