Kolarstwo. Katarzyna Król druga w III King Oscar Maratonie w Gniewinie

Katarzyna Król na podium w Gniewinie
Katarzyna Król na podium w Gniewinie fot. ze zbiorów klubu
Dwoje młodych kolarzy Cartusii Kartuzy startowało w III zawodach King Oscar Maraton w Gniewinie. Najlepiej z nich zaprezentowała się Magdalena Król, która zdobyła srebrny medal.

Magdalena Król rywalizowała na trasie minimaratonu liczącej 23 km. Pokonała ten odcinek w godzinę i 20 sekund, co dało jej drugie miejsce w kobiecej kategorii K1. Do zwyciężczyni Zofii Rzeszutek z Baszty Bytów straciła 6 minut.

Czas o minutę gorszy od Magdy uzyskał drugi kartuzianin Jan Szwaba, który sklasyfikowany został na 11 pozycji w kategorii M1.

- Trasa była bardzo trudna technicznie, siłowo-wytrzymałościowa - opisuje Aleksandra Zabrocka, trenerka sekcji. - Po starcie trzeba było pokonać 2 kilometry podjazd o przewyższeniu 100 metrów pod Żarnowiec, a w dalszej części długie podjazdy i zjazdy w lesie.