KHLPN. XXV edycja ligi rozpoczęta, Elus i FotoPuzdrowski liderami [WYNIKI, ZDJĘCIA]

I kolejka KHLPN 2014/2015
I kolejka KHLPN 2014/2015 fot. KSS Sokół
Rozpoczął się XXV sezon Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Inauguracyjna kolejka dostarczyła wielu emocji, a pierwszymi liderami zostały Elus Kartuzy i FotoPuzdrowski Kartuzy.

Zainaugurowała rozgrywki XXV edycja Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej, nieco inna niż ostatnie. W tym sezonie zabraknie znanych ostatnio marek, w tym wielokrotnego mistrza Mściwoja Kartuzy czy jego odwiecznego rywala Grahamu Sierakowice, do udziału zgłosiło się za to 17 innych zespołów. Zostały podzielone na dwie ligi: w superlidze wystąpi siedem drużyn, w I lidze dziesięć. Zmagania obejmą 107 spotkań i potrwają do 22 lutego 2015.

Najwięcej emocji w spotkaniach Futsal Superligii dostarczyło spotkanie Wodomexu Bojano z Futsal&Beach Soccer Team Kolbudy. Mimo że Wodomex zwyciężył dosyć wysoko 7:3, to jednak było to bardzo zacięte spotkanie, w którym obie drużyny grały z dużym poświęceniem.

Markbud Grzybno pokonał pewnie 6:1 HP Kartuzy. Naprzeciwko doświadczonych zawodników z Markbudu stanęli młodzi zawodnicy HP Kartuzy, którzy dopóki starczyło sił, dzielnie walczyli o korzystny rezultat. W końcówce spotkania zawodnicy z Grzybna udokumentowali swoją przewagę i pewnie wygrali 6:1.

Również wysoko Elus pokonał Armako. Chociaż do przerwy był remis 1:1, to jednak druga połowa należała do Elusa, który pewnie wygrał 7:1. W tej kolejce pauzował zespól Zbrójstal/Ekspert Kartuzy.

W I lidze wszystkie mecze były bardzo zacięte, a cztery z pięciu spotkań zakończyło się remisem. Kostbet Miszewko podzielił się punktami z Syldarem Kiełpino 4:4. Ciekawostką jest fakt, że dwie ostatnie bramki dla jednej i drugiej drużyny w ostatniej minucie meczu strzelili bramkarze. Najpierw Ludwik Manuszewski strzeli bramkę na 4:3 dla Kostbetu, a po chwili Kajetan Pytka dał wyrównanie Syldarowi Kiełpino.

Markbud II Grzybno zremisował z Elwozem Szklana 2:2, Auto Części „Seba” Kartuzy mimo, że prowadziły 3:0 z Kwiaciarnią Zaremba Kartuzy, zremisowało 3:3. Takim samym wynikiem 3:3 zakończyło się spotkanie pomiędzy drużynami Klejna Dachy Sierakowice i Gaz - Rom. Niewiele brakowało, aby w ostatnim meczu 1 ligi w którym tec4you Gdańsk podejmował FotoPuzdrowski również padł wynik remisowy. Był to zacięty mecz, gdzie prowadzenie zmieniało się co chwilę raz na korzyść jednych raz drugich. Barmkę na wagę 3 punktów dla FotoPuzdrowski zaledwie na 21 sekund przed zakończeniem meczu zdobył Patryk Sidor. Dzięki temu zespół FotoPuzdrowski wygrał 5:4 i został pierwszym liderem 1 ligi.