KHLPN. Ostatnia kolejka sezonu - Graham trzeci w superlidze, Armako mistrzem II ligi

Mściwoj Kartuzy - mistrz superligi KHLPN
Mściwoj Kartuzy - mistrz superligi KHLPN ze zbiorów KSS Sokół
Ostatnią kolejkę rozegrali w tę niedzielę piłkarze rywalizujący w KHLPN. Wyjaśniły się ostatnie niewiadome - w superlidze trzecie miejsce zajął Graham i spadła Politechnika, w II lidze mistrzem zostało Armako, a awans wywalczyła też Kwiaciarnia. Podsumowanie i turniej prawdy zaplanowano na 9 marca.

W superlidze przed 14 kolejką były dwie niewiadome - kto uzupełni podium i grono spadkowiczów. W bezpośrednim pojedynku o 6 miejsce w tabeli Wodomex ograł Politechnikę i pozostaje w stawce. Szanse na 3 pozycję miały Elus i Graham. Pierwszy z zespołów ograł Grunke i czekał, co zrobią sierakowiczanie. Ci sprawili sporą niespodziankę, wygrali 4:3 z Mściwojem i zapewnili sobie brąz.

W I lidze prawie wszystko było już znane, poza trzeci miejscem, które przypadło Reklamie4You. Kropkę nad i postawiła drużyna z Kolbud, która zakończyła ligę z kompletem punktów.

Najwięcej emocji było w II lidze, gdzie o mistrzostwo i drugie miejsce walczyły trzy ekipy, a wszystko było możliwe. W starciu Armako z HP ci pierwsi wygrali 5:2 i zapewnili sobie mistrzostwo. HP musi zadowolić się najniższym stopniem podium, bo wicemistrzem została Kwiaciarnia dzięki wygranej z Kostbetem (uplasowała się niżej od Armako przez gorszy bilans bezpośrednich spotkań). Sukces na koniec odniósł tez ostatni zespół w lidze Kaszub, który odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Choć zmagania ligowe dobiegły końca, Kartuska Halowa Liga Piłki Nożnej jeszcze trwa - 9 marca rozegrany zostanie Puchar Ligi, a po nim odbędzie się uroczystość wręczenia pucharów, medali oraz statuetek.