Kaszuby Biegają - Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej w Przodkowie ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej 2018 w Przodkowie wygrał Łukasz Kujawski, żukowianin. Ze zbiorów organizatora
W sobotę 30 czerwca w Przodkowie wystartował VII Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej. Spośród 321 zawodników na mecie pierwszy ukazał się Łukasz Kujawski z Żukowa. Coraz częściej podczas biegów Kaszuby Biegają prezentują się lokalni wokaliści. Tak było w Kartuzach,

Drugi na mecie był Arkadiusz Połeć z Sopotu, trzeci - Rafał Borzyszkowski z Wielkiego Klincza. Wśród pań najszybsza była Alicja Misiak z Suszu. Drugie miejsce zajęła Maria Maj-Roksz z Wejherowa, a trzecie - Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni.

Oprócz biegu na 11,5 km odbyły się biegi dzieci i młodzieży Małe Kaszuby Biegają oraz bieg rodzinny Przodkowska Mila, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Spośród uczestników biegu głównego zostały wylosowane nagrody na czele z telewizorem 32’’.
Henryk Miotk, dyrektor Kaszuby Biegają składa ogromne podziękowania strażakom, służbom medycznym, wolontariuszom, policji, gminie Przodkowo oraz wszystkim tym, bez których ta impreza nie doszłaby do szczęśliwego finału.
VII Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej był 6 spośród 12 biegów tegorocznego Cyklu Kaszuby Biegają. Następny start w Lipuszu 28 lipca.
(Info: Kaszuby Biegają)