Kartuzy. Eliminacje gminne w czwórboju lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci SZS

Lucyna Puzdrowska
W piątek, 6 maja na stadionie lekkoatletycznym w Kartuzach odbyły się eliminacje gminne w ramach zmagań Szkolnego Związku Sportowego w czwórboju lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy startowali w konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką palantową oraz bieg na 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców.

Dopisała pogoda, dobre humory uczestników i sprawna organizacja. Pod koniec zawodów zawiódł elektroniczny system zliczania punktów, przez co trzeba było przyporządkowywać i podliczać punkty ręcznie.

Ostateczne wyniki piątkowej rywalizacji

W kategorii Szkoły - Dziewczęta, pierwsze miejsce zajęła SP 1 Kartuzy. Na drugim miejscu uplasowała się SP Kiełpino, na trzecim - SP Brodnica Górna, na czwartym - SP Staniszewo. Najwięcej punktów indywidualnie zdobyły: Zuzanna Piór, Martyna Węsiora i Agata Dompke.

W kategorii Szkoły - Chłopcy, pierwsze miejsce zajęła SP 1 Kartuzy. Na drugim uplasowała się SP Brodnica Górna, na trzecim - SP 5 Kartuzy, na czwartym - SP Staniszewo. Piąte miejsce zajęła SP Kiełpino. Najlepiej punktujący chłopcy: Kacper Treder, Jakub Stenka, Michał Drywa.

Powiatowy etap już w przyszłym tygodniu w Sierakowicach. Organizatorami zawodów w Kartuzach byli Urząd Miejski w Kartuzach, SP 1 Kartuzy, Szkolny Związek Sportowy, Marcin Dobka, Krzysztof Król