Kartuzy. Edgar po raz drugi Mistrzem Polski Seniorów

Urszula Kąkol
Zbiory klubu
Edgar Melkumov reprezentant GKS Cartusia Kartuzy wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Zapasach w stylu Klasycznym w Żarach.

Kartuska drużyna na mistrzostwa pojechała w mocno okrojonym składzie. Kontuzje uniemożliwiły start Edwardowi Barsegjanowi - wicemistrzowi Europy i ubiegłorocznemu Mistrzowi Polski, Dawidowi Plichcie i Tomaszowi Jandzińskiemu. Zameldowali się na starcie ubiegłoroczny Mistrz Polski Edgar Melkumov, Jakub Serkowski i Mateusz Czarnowski. Jak należało oczekiwać faworyt w kategorii 60 kg Edgar Melkumov w sposób bezsprzeczny potwierdził swój prymat. Wszystkie walki wygrał nie tracąc ani jednego punktu. W ten sposób stał się faworytem do startu na Mistrzostwach Świata Seniorów w Rosji.

- Edgar potwierdził, że jest zawodnikiem o ustabilizowanej pozycji w naszym kraju - mówi Andrzej Pryczkowski, trener kartuskich zapaśników. - Jest to jego drugi tytuł Mistrza Polski Seniorów. Dla kronikarskiego obowiązku odnotujmy też, że w kategorii 66 kg Jakub Serkowski zajął 12 miejsce, natomiast Mateusz Czarnowski w kategorii 74 kg był 20.

Również sukcesem zakończył swój start wychowanek GKS Cartusia, a obecnie reprezentant AZS Warszawa Seweryn Szreder. W kategorii wagowej 96 kg wywalczył brązowy medal.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani