Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kartuskie Centrum Kultury z ciekawą ofertą dla scenarzystów i aktorów amatorów - I Warsztaty Filmowe w KCK Kartuzy

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Wideo
od 16 lat
Napisanie scenariusza filmowego, zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy i aktorów, praca nad montażem i udźwiękowieniem - to wszystko czeka na uczestników I Warsztatów Filmowych w Kartuskim Centrum Kultury.

Uczestnicy będą uczyć się i odbywać praktyki pod okiem twórcy filmowego Piotra Emanuela Dorosza. Będą mogli sprawdzić się na różnych etapach przygotowywania filmu.

- Zajmiemy się tworzeniem scenariuszy, planowaniem zdjęć, światłem, posługiwaniem się kamerami i aparatami hybrydowymi oraz postprodukcją, czyli montażem i udźwiękowieniem - zapewnia, zapraszając do udziału Piotr Dorosz.

Zajęcia odbywać się będą w Kartuskim Centrum Kultury. Warsztaty kierowane są do osób indywidualnych, szkół i instytucji kultury, kółek teatralnych itp. Prowadzący oferuje szeroką gamę zajęć na warsztatach filmowych, które
mogą wspierać wiele aspektów programu nauczania. Sztuka, dramat, historia, język angielski, edukacja osobista, społeczna, zdrowotna, ekonomiczna i obywatelska, socjologia i nauki ścisłe to tematy, które będą realizowane.
Tworzenie filmów oferuje młodym ludziom kreatywny i urzekający sposób rozwijania ich umiejętności projektowych i
prezentacyjnych.

Ideą programu koła filmowego jest umożliwienie uczestnikom interesujących się fotografią i filmem rozwoju personalnego oraz pasji i zainteresowań artystycznych. Warsztaty techniki fotografii traktowane są jako wstęp do zdobywania wiedzy o utrwalaniu ruchomego obrazu, czyli filmu.

W Studio Filmowym KCK planowany jest również comiesięczny challenge filmów krótkometrażowych - uczestnicy będą losować temat, styl, technikę i w grupach realizować krótki film, który będzie zamieszczony na kanale YT.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres [email protected]
Kartuskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarte spotkanie, które odbędzie się 10 listopada w godz. 16-20 w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto