Kartuska liga halowa. 2 kolejka ze zwycięstwami Markbudu, Elusa i Zbrójstalu/Eksperta [ZDJĘCIA]

Kartuska Halowa Liga Piłki Nożnej - mecz Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy - Foto Puzdrowski Kartuzy B. Cirocki
Już drugą kolejkę mają za sobą drużyny rywalizujące w XXV Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W I lidze żaden z zespołów nie zdołał wygrać obu spotkań, w superlidze sztuka ta udała się tylko Elusowi i Markbudowi.

Zgodnie z oczekiwaniami w Futsal Superlidze, emocjonujące widowisko stworzyły drużyny Wodomexu Bojano i Markbudu Grzybno. Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna Wodomexu, która dosyć szybko doprowadziła do dwubramkowej przewagi prowadząc 3:1 Wodomex miał jeszcze kilka dobrych sytuacji aby podwyższyć wynik ale zawiodła skuteczność. Tymczasem Markbud powoli się rozkręcał i z minuty na minutę grał coraz lepiej. Jeszcze przed przerwą odrobił dwubramkową stratę doprowadzając do stanu 3-3. W drugiej połowie zboczyliśmy już tylko jedna bramkę, która dała zwycięstwo Markbudowi 4:3.

Mecz Elus Kartuzy - Futsal&Beach Soccer Team Kolbudy zakończył się wynikiem 6:4. Bohaterem spotkania był Mateusz Łuczak, Który zdobył dla Elusa 3 bramki. Sporą niespodziankę sprawili zawodnicy HP Kartuzy, którzy pokonali faworyzowany Zbrójstal/Ekspert Kartuzy 3:2. Zawodnicy HP nie przestraszyli się wicemistrza rozgrywek z poprzedniego sezonu i po zaciętym spotkaniu zdobyli swoje pierwsze punkty w futsal Superlidze,

W I lidze również toczyła się zacięta walka o punkty. W pierwszych trzech zaplanowanych meczach, nieznacznie ale jednak, wygrywali faworyci. Kostbet Miszewko zwyciężył Gaz - Rom 4:2, Syldar Kiełpino pokonał Elwoz Szklana 3:1 a Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy
zwyciężyła FotoPuzdrowski Kartuzy 5:4. W pozostałych spotkaniach Markbud II Grzybno pokonał Auto Części „Seba” Kartuzy 6:4 natomiast zespół Klejna Dachy Sierakowice okazał się lepszy od tec4you Gdańsk wygrywając 4:2.

Następna kolejka KHLPN odbędzie się 7 grudnia od godziny 11.30. Zapraszamy.

Strzelcy
5 bramek - Mateusz Łuczak (Elus Kartuzy)
3 bramki - Przemysław Stolc (Wodomex Bojano), Dawid Papina (Markbud Grzybno)

Strzelcy:
4 bramki - Maciej Młyński (Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy)
3 bramki - Piotr Kąkol (Markbud II Grzybno), Maciej Jóskowski (Klejna Dachy Sierakowice), Radosław Gruba (Kostbet Miszewko), Damian Formela (Markbud II Grzybno)