Kartuscy pływacy w dobrej formie na zawodach w Lęborku

nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy
W miniony weekend pływacy Cartusii Kartuzy brali udział w ogólnopolskich zawodach w Lęborku. Podopieczni Arkadiusza Zalewskiego uzyskali łącznie 15 medali, w tym 3 złote.

W sobotę 9 listopada na Lęborskiej pływalni odbywały się Ogólnopolskie Zawody Pływackie MEYN. W poszczególnych kategoriach wiekowych oraz konkurencjach wystartowało 526 zawodników z 23 klubów z całej Polski. Z silną reprezentacją ponownie wystąpiła też Cartusia Kartuzy.

Pływacy z Kaszub już w porannym bloku zmagań zdobyli 4 medale. Doskonalą formę zaprezentowała tutaj Lidia Tomczuk, zdobywając zloty i srebrny medal odpowiednio w stylu grzbietowym i dowolnym na 50 m. Pozostałe dwa krążki wywalczyły Wiktoria Wilczewska oraz Matylda Malinowska - w obu przypadkach dziewczęta zajęły trzecie miejsce.

W popołudniowym bloku kartuzjanie zdobyli razem 11 medali. Jako pierwsze w swoich startach były Paulina Burdon (50 m motylkowy; także brąz na 100 m stylem grzbietowym) i Amelia Skorowska (100 m klasycznym). Dwa srebra wywalczyła Michalina Grzech (100 m grzbietowym i 100 m zmiennym), drugie miejsce w swoim starcie zajęła też Natalia Formela (100 m klasycznym). Medale zdobyli jeszcze Maja Gajewska (brąz), Maja Grzech (brąz), Konrad Treder (2 brązy) i Aleksander Trybull (brąz).