Kartuscy pływacy na 3. miejscu po pierwszej rundzie zawodów ligowych

Maciej Krajewski
Świetną formę pokazali w miniony weekend młodzi pływacy Cartusii. Zdobywając łącznie 6 medali i 17 pozycji w pierwszych dziesiątkach podopieczni Arkadiusza Zalewskiego uplasowali się już na 3. pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów ligowych.

W sobotę 8 lutego na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chojnicach odbyła się I runda zawodów ligowych młodzików województwa pomorskiego. Do rywalizacji stanęło razem 202 pływaków z 16 pomorskich klubów, w tym przedstawiciele Cartusii Kartuzy z roczników 2007 i 2008.

Najlepsi z podopiecznych Arkadiusza Zalewskiego zdecydowanie nie zawiedli. Młodzi pływacy z Kartuz zdobyli 6 medali, w tym jedno złoto i trzy srebra. Najszlachetniejszy krążek przypadł Amelii Skorowskiej na 100 m stylem klasycznym, medale uzyskali też Michalina Grzech (srebro na 200 m grzbietem i 100 m motylkiem), Oskar Sikora (srebro na 200 m grzbietem), a także Maja Grzech i Maja Gajewska, które w swoich rocznikach zdobyły brąz na 400 m stylem dowolnym.

Wielu zawodników zajęło także miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach. Sobotnie wyniki w Chojnicach plasują drużynę Cartusii na 3. miejscu klasyfikacji generalnej.

Wyniki zawodników Cartusii (do 10. miejsca):

Rocznik 2007:
Amelia Skorowska – 1. miejsce na 100 m klasycznym, 9. miejsce na 400 m dowolnym
Michalina Grzech – 2. miejsce na 200 m grzbietowym, 2. miejsce na 100 metrów motylkowym