Kartuscy kolarze z dziesięcioma medalami Mistrzostw Polski Elity

nadesłane/UM Kartuzy
W dniach 16 - 18 września w Pruszkowie trwały Torowe Mistrzostwa Polski Elity. Świetny występ zaliczyli na nich zawodnicy sekcji kolarskiej GKS Cartusia Kartuzy, zdobywając łącznie 10 medali, w tym 4 złote.

Kartuzianie dominowali przede wszystkim w wyścigu indywidualnym na 4 km - zajęli tutaj pierwsze trzy miejsca. Zdobywca złota Kacper Majewski uzyskał średnią prędkość 56 km/h. Zawodnicy sekcji kolarskiej Cartusii byli także bezkonkurencyjni w finale wyścigu drużynowego.

Podczas Omnium, tak zwanego wieloboju kolarskiego, kartuscy zawodnicy zajęli pierwsze dwa miejsca. Było blisko zdobycia całego podium, jednak na ostatnim finiszu Damian Sławek przegrał pojedynek o trzecia lokatę.

W klasyfikacji końcowej wyniki naszych reprezentantów przedstawiają się następująco:
Jazda drużynowa na dochodzenie
1. miejsce w składzie: Woźniak, Soszka, Majewski, Lewandowski (kwalifikacje), Sławek (finał);