Jowita Dance Stężyca z kolejnym wysypem nagród i medali

Lucyna Puzdrowska
Ze zbiorów UG Stężyca
Gminna Formacja Taneczna Jowita Dance Stężyca po raz kolejny miała możliwość reprezentować gminę Stężyca i powiat kartuski na Krajowych Mistrzostwach Polski IDO 2022 w Warszawie, w których uczestniczyło około 1000 osób w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych. Zawodniczki miejscowego klubu wywalczyły kilka medali oraz miejsc finałowych w Sportowym Tańcu Nowoczesnym (DD).

II Vice Mistrzostwo Polski solo Adults 1B zdobyła Karolina Sobolewska, natomiast II Vice Mistrzostwo Polski duet Adults 1 wytańczyły Marcelina Dułak i Melania Kąkol.

6. miejsce w kat. duet Junior 1 zajęły Marianna Lepak i Kinga Kołodziejczyk. 7. miejsce w kat. solo Adults 1A wytańczyła Marcelina Dułak, a 8. miejsce w kat. duet Adults 1 - Maja Sitterlee i Karolina Sobolewska.

- Oprócz wspaniałych osiągnięć warto wspomnieć o tancerkach, dla których były to pierwsze występy na Mistrzostwach Polski, u innych widać duży progres względem roku poprzedniego. Podczas tych dni królował taniec i emocje - podsumowuje Jowita Czarnecka-Tereba, kierownik grupy.