Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jakub Serkowski wicemistrzem Polski

bc
Ze zbiorów Cartusii Kartuzy
Wychowanek Cartusii Kartuzy Jakub Serkowski został wicemistrzem Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. 18-letni kartuzianin przegrał tylko jeden pojedynek - w finale kategorii 60 kg uległ Dawidowi Karecińskiemu ze Śląska Wrocław.

Z pozostałych zawodników Cartusii najwyżej, bo na piątej pozycji w wadze 84 kg sklasyfikowany zostali Bartłomiej Pryczkowski. Zawiódł Edward Barsegjan, dopiero siódmy w kat. 60 kg. Na takim samym miejscu zawody ukończył Eryk Roszkowski walczący w kat. 96 kg, dziesiąty w kat. 84 kg był Krystian Formela, a w wadze o 10 kg lżejszej poza pierwszą dziesiątką sklasyfikowani zostali Dawid Plichta i Mateusz Czarnowski.

W klasyfikacji drużynowej Cartusia zajęła 6 miejsce.

Reprezentujący Morenę Żukowo Artur Wroński zajął 8 miejsce w kat. 96 kg.