Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak kartuscy sportowcy radzą sobie w okresie pandemii? Rozmawialiśmy z piłkarzem Adrianem Raulinem

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
nadesłane
Stan epidemii oraz wprowadzane kwarantanny i obostrzenia szczególnie dotykają sportowców - osoby, które wręcz dosłownie żyją z ruchu. Zapaśnicy, kolarze, biegacze i inni w tym czasie muszą pracować nad sobą indywidualnie, przy ostatnich decyzjach władz nawet nie wychodząc z domu. O tym, jak w okresie pandemii koronawirusa radzą sobie choćby lokalni piłkarze rozmawialiśmy z Adrianem Raulinem (rocznik 2000), obrońcą w IV-ligowej drużynie Cartusii 1923 Kartuzy.

Mieliście za sobą dobry start rundy wiosennej na wyjeździe, ale tylko tyle udało się dotąd rozegrać. Jak w takich warunkach sobie radzą piłkarze, aby nie wyjść z formy? Jak ćwiczycie, co robicie?
Zgadza się, start był taki jak sobie założyliśmy, odnieśliśmy zwycięstwo na trudnym terenie w Dzierzgoniu, który był tuż nad nami w tabeli więc wygrana pozwoliła nam awansować na wyższą pozycję oraz dołożyliśmy cegiełkę do naszego celu, czyli pewnego utrzymania. Teraz każdy z nas w miarę możliwości trenuje indywidualnie, aby utrzymać formę którą wypracował podczas okresu przygotowawczego.

Drużyna dostała lub dostaje na bieżąco jakieś wytyczne od trenera? Jesteście w stałym kontakcie?
Dostaliśmy rozpiskę treningów od trenera, więc każdy wie, co powinien zrobić. To lista, która zawiera treningi podzielone na części biegową i siłową. W części biegowej rozpisane jest ile czasu i z jaką intensywnością należy wykonać trening, w siłowej zaś podane są ćwiczenia, takie jak różne rodzaje deski, wykroki, pompki, ćwiczenia na brzuch. Jest informacja o ilości powtórzeń i czasie w jakim należy dane ćwiczenie wykonać. W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy też dzwonić do trenera i konsultować się na bieżąco.

W Internecie od jakiegoś czasu pojawiały się filmiki z żonglerki papierem toaletowym, także w wykonaniu juniorów Waszego klubu. Faktycznie coś tak prostego pomaga?
Osobiście uważam że była to bardziej forma zabawy, którą zapoczątkowali znani piłkarze a nie rodzaj treningu.

A co można doradzić młodym sportowcom, młodym piłkarzom na ten czas?
Ja sam jestem jeszcze młodym sportowcem, jednakże tym jeszcze młodszym radziłbym zastosować się do wytycznych jakie daje rząd, czyli pozostać w domu. Oczywiście też radzę aby popracować nad umiejętnościami piłkarskimi oraz siłą, co z pewnością zaprocentuje w dalszej przygodzie z piłką.

Siłowe treningi myślę, że w domu najłatwiej wykonać z obciążeniem własnej masy ciała, więc można wykorzystać ćwiczenia takie jak wspomniane różne rodzaje deski, pompki, brzuszki, przysiady, wykroki, dobrym pomysłem też jest żonglerka piłką, w razie możliwości można też grać o ścianę i ćwiczyć przyjęcia piłki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto