Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

IV Gminny Konkurs Talentów Artystycznych w Żukowie już za nami ZDJĘCIA, WIDEO

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
W sobotnie przedpołudnie w Centrum Kultury Spichlerz odbył się IV Gminny Konkurs Talentów Artystycznych w Żukowie. Wcześniej impreza odbywała się w Szkole Podstawowej w Borkowie, jednak w tym roku, z uwagi na nowy przepiękny obiekt, jakim jest odrestaurowany zabytkowy spichlerz, mogła odbyć się w stolicy gminy Żukowo. Wystąpiło łącznie 20 wykonawców, w tym jeden duet i zespół wokalno-taneczny. Triumfowała utalentowana tancerka Natalia Chustak. Nagrodę specjalną zdobyła Marcelina Białek.

W tym roku w Gminnym Konkursie Talentów Artystycznych zaprezentowali się: w kategorii Taniec, Akrobatyka - Amelia Gierszewska, Natalia Chustak i Marta Górska, w kategorii Teatr - Julia Formella, w kategorii Muzyka, Zespoły - duet Paulina Dargacz i Paulina Szczęsna, w kategorii Muzyka, indywidualnie: Tymoteusz Wanionek, Agnieszka Tusk, Marta Szulc, Witold Ptak, Wiktoria Plichta, Weronika Mejer, Patrycja Markowska, Małgorzata Laskowska, Angelika Formella, Nadia Zaremba, Maja Kwidzińska, Aleksandra Dziemaszkiewicz i Marcelina Białek.
W kategorii Taniec, zespoły wystąpił zespół Banińskie Kwiatuszki.

Banino zawojowało konkurs!

Jak się okazało, najwięcej utalentowanych artystycznie osób przyjechało z Banina, co następnie znalazło swoje odzwierciedlenie wśród wyróżnionych i nagrodzonych.

Piękne wykonania tańców, akrobatyki, muzyki, znanych i mniej znanych piosenek

Wszystko to znaleźć można było podczas Gminnego Konkursu Talentów Artystycznych w Żukowie.Zachwycił Witek Ptak w patriotycznej piosence czy mała, gibka Marta Górska w tańcu. Fantastycznie, bardzo dojrzale wykonała piosenkę Anny Jantar "Radość najpiękniejszych lat" - Patrycja Markowska.
Przepięknie wykonała utwór Ewy Demarczyk Marcelina Białek, tylko nie wiadomo jakimi kryteriami kierowało się jury, bo trudno porównać występ małego Witka Ptaka z bardzo dojrzałym występem Marceliny Białek. To trochę tak jakby Marcelinie kazać rywalizować z Edytą Górniak. Zdecydowanie dla małych dzieci powinna być osobna kategoria. Niektóre uczennice śpiewały dziś jak dojrzałe, rasowe wokalistki, a występowały z dziećmi. Widać jednak jury ma swój sposób oceniania i umie wyłowić z występu to, co istotne.

Wyróżnienia, Grand Prix i Nagroda specjalna

Paulina Milczanowska z Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie - prowadząca koncert, a jednocześnie członkini jury zwróciła uwagę, że nie wszyscy uczestnicy zastosowali się do regulaminu konkursu, co zmusiło jury do dyskwalifikacji trzech osób.
- W regulaminie jest wyraźnie napisane, że należy wykonać utwór w języku polskim bądź regionalnym, kaszubskim - mówiła Paulina Milczanowska. - Trzy dziewczyny zaśpiewały po angielsku, więc musieliśmy je zdyskwalifikować. To dowód na to, że regulamin należy dokładnie czytać, żeby uniknąć takich przykrych niespodzianek.
Pani Paulina zwróciła też uwagę rodzicom i nauczycielom, aby baczniej przyglądali się jaki repertuar wybierają sobie ich pociechy i uczniowie.
- Ja mam już 30+, więc mogę śpiewać o jakichś doświadczeniach życiowych, ale w wykonaniu uczennicy takie słowa nie brzmią wiarygodnie - mówiła pani Paulina. Okazuje się, że fantastyczny wokal to nie wszystko, na scenie ważny też jest przekaz tego co się śpiewa. Musi być wiarygodny.
Główną nagrodę IX Gminnego Konkursu Talentów Artystycznych - Grand Prix zdobyła tancerka Natalia Chustak. Tylko pół punktu mniej od jury zebrała Amelia Gierszewska, więc otrzymała wyróżnienie. Nagrodę specjalną wyśpiewała Marcelina Białek.
Wyróżnienia zdobyli: Witold Ptak, Julia Formela, Marta Górska, Amelia Gierszewska, zespół Banińskie Kwiatuszki.
Nagrody wręczyli laureatom Tomasz Szymkowiak, wiceburmistrz gminy Żukowo i Aleksandra Rogalewska-Kania, dyrektor OKiS w Żukowie.
Jak zapowiedziała dyrektor OKiS-u, przyszłoroczny konkurs będzie już miał range powiatową, a to oznacza, że wykonawców będzie znacznie więcej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto