I Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym w Warszawie Aleksander Mielewczyk wicemistrzem

(red.)
Aleksander Mielewczyk został wicemistrzem Pucharu Polski kadetów w I Pucharze Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym w Warszawie. W zawodach udział wzięło 231 zawodników z 58 klubów, a GKS Cartusia Kartuzy zajęła 9-10 miejsce.

Warszawa była miejscem pierwszego starcia zawodników kategorii kadet w zapasach w stylu klasycznym w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Aleksander Mielewczyk z GKS Cartusia został wicemistrzem Pucharu Polski kadetów

Pierwszy start to próba sił w nowym układzie na sezon 2016 - podsumowują działacze klubu. - Zawodnicy starszych roczników pretendują do najwyższych tytułów, natomiast młodsze roczniki próbują wywalczyć jak najwyższą pozycję. Właśnie taki jest skład GKS Cartusia Kartuzy.

Najstarszy z kartuskich kadetów, Jakub Hildebrandt w kategorii 69 kg zakończył zawody na piątym miejscu. Trenerzy spodziewali się lepszej pozycji.
Dwaj następni Nikodem Drewa i Aleksander Mielewczyk spisali się dobrze. Ten drugi doszedł do finału i tylko brak doświadczenia nie pozwolił mu odnieść zwycięstwa.
- Niemniej jednak postawa, jaką zaprezentował stawia go wśród pretendentów do pierwszego miejsca w kategorii 58 kg. Był to jego bardzo dobry start, w którym wykazał się silną wolą walki i można sądzić, że przyszłość w tej kategorii będzie należała do niego - oceniają działacze. - Drugi - Nikodem Drewa jest również bardzo pracowity i o świetnych umiejętnościach i warunkach, w kolejnych startach ma duże szanse stanąć na podium.