Grudzień w Kartuzach: Przegląd prasy z listopada 2021 w Kartuzach, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd listopada 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Kartuz nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd listopada 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Kartuz nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Kartuz najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Przodkowo. Obchodzili 50, 60 i 65 lat małżeństwa”?

Przegląd listopada 2021 w Kartuzach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Przodkowo. Obchodzili 50, 60 i 65 lat małżeństwa

Małżonkowie z niecodziennym stażem spotkali się w miniony czwartek w Przodkowie. Obchodzący w tym roku 50-, 60- i 65-lecie otrzymali medale, kwiaty i upominki - jak już przystało na tego typu okazję.

📢 Kiełpino. Wieczór poezji Bożeny Gniado z piosenką liryczną w tle

W świetlicy "Wspólna Chata" w Kiełpinie, Bożena Gniado zaprezentowała swój najnowszy tomik wierszy "Wyłuskane z codzienności". Wieczór autorski poprowadził Piotr Smoliński. Tomik został wydany dzięki Stypendium Kulturalnemu Gminy Kartuzy i wsparciu burmistrza Kartuz. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Krąg Arasmusa we współpracy z kiełpińską filią Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kartuzach.

📢 Milion złotych wsparcia z rezerw premiera na budowę kartuskiego hospicjum

Dobra wiadomość dla Kartuskiego Centrum Caritas (i nie tylko) - w sobotę poseł Piotr Müller, rzecznik rządu, przekazał informację o przyznaniu 1 mln zł dofinansowania z rezerw premiera na budowę kartuskiego hospicjum stacjonarnego przy ul. Leśnej.

Zrób sobie prezent

miejsce #1

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Szary

677,38 zł385,00 zł-43%
miejsce #2

Apple

Apple iPhone SE 2020 64GB Czarny

3 146,31 zł2 048,78 zł-35%
miejsce #3

Apple

Apple iPhone 13 128GB Niebieski

5 071,64 zł3 999,00 zł-21%
miejsce #4

Apple

Apple iPhone 12 Mini 64GB Niebieski Blue

3 711,99 zł3 045,00 zł-18%
miejsce #5

Huawei

Huawei P20 Lite Różowy

469,00 zł
miejsce #6

Xiaomi

Xiaomi Mi Mix 2 6/128GB Czarny

668,00 zł
miejsce #7

Poco

POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

1 109,90 zł
miejsce #8

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Szary

542,65 zł
miejsce #9

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

452,17 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Kartuzy: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Kartuz. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Radunia Stężyca przegrała 0:2 w meczu rewanżowym z Garbarnią Kraków

Nie wyszedł Raduni sobotni rewanż z Garbarnią Kraków. Obie bramki podopieczni Sebastiana Letniowskiego stracili w rzutach karnych, faulami właściwie dając przeciwnikom najlepsze możliwe okazje do strzału. Sami z kolei nie zdołali przełamać obrony gości, choć przy piłce utrzymywali się częściej.

📢 Gminne nagrody Sucovia za lata 2019 i 2020 wręczone na uroczystej gali

Dwa lata wyróżnień „posypały się” w piątek w Żukowie. Po pandemicznej przerwie ponownie przyznano Gminne Nagrody „Sucovia”. Na uroczystą gale przybyło wiele osób z całej gminy, reprezentujących najróżniejsze ugrupowania, zawody. - Cieszę się, że są z nami ci wszyscy, którzy działają dla gminy. Nie tylko ci, którzy zostali uhonorowani - mówił burmistrz Kankowski.

📢 Tak się bawią seniorzy! - Andrzejkowy Bal Seniora 2021 w Kartuzach

Andrzejkowy Bal Seniora zorganizowany przez kartuski oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przeszedł do historii. Wszyscy zaszczepieni podwójnie emeryci bawili się fantastycznie. Od pierwszych taktów muzyki, parkiet pełen był tańczących par! W uroczystości wzięli też udział Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz i wiceburmistrz Sylwia Biankowska. Był to pierwszy bal zorganizowany przez nowy zarząd kartuskiego oddziału ZERiI.

📢 Remusowy Krąg po raz kolejny zebrał się w Borzestowie - klubowiczów odwiedził ks. dr Krzysztof Koch

Choć główny temat był jeden - ks. bp Konstanty Dominik, jego działalność oraz proces powstawania pracy mu poświęconej - to listopadowe spotkanie Remusowego Kręgu przebiegło nieco inaczej, niż nas do niego przyzwyczaili klubowicze. Niemałe gratulacje powędrowały do laureatów i uczestników niedawnego Dyktanda Kaszubskiego, nie zabrakło też paru słów o obchodzonym dzień wcześniej Święcie Niepodległości.

📢 Załęże. Jechała bez uprawnień i doprowadziła do zderzenia trzech samochodów

We wtorkowe popołudnie policjanci interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 224 w okolicach Załęża. 58-letnia kierująca peugeotem doprowadziła do kolizji z udziałem łącznie 3 samochodów. Nikomu nie stało się nic poważnego, ale, jak wyszło na miejscu, kobieta nie miała stosownych uprawnień, nie wiadomo też, czy nie prowadziła pod wpływem alkoholu.

📢 To oni najpiękniej oddali Klimaty Szwajcarii Kaszubskiej - poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego

Od lipca do października trwał otwarty konkurs fotograficzny Klimaty Szwajcarii Kaszubskiej , organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kartuzach. Chcąc ukazać walory kulturowe, architektoniczne, przyrodnicze i turystyczne naszego regionu, władze powiatu zdecydowały się zwrócić do osób, które idealnie je mogą uchwycić w jednym obrazie - fotografów. Jak się okazało był to pomysł trafiony.

📢 Wypadek w Somoninie. Motocyklista przetransportowany śmigłowcem do szpitala

W sobotę, 20 listopada po godzinie 10 w Somoninie doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i motocyklisty. W skutek odniesionych obrażeń kierowca jednośladu został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

📢 Uroczystość jubileuszy małżeńskich w gminie Somonino

17 listopada odbyła się uroczystość Jubileuszy Małżeńskich w gminie Somonino. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanymi przez Prezydenta RP. Dekoracji dokonali wójt Marian Kowalewski i Andrzej Sołtysek, przewodniczący Rady Gminy Somonino. Towarzyszyła im Bernadeta Licau, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Somoninie.

📢 Wiało w powiecie kartuskim. Połamane drzewa, konary, uszkodzone poszycia dachów

Silny wiatr łamał w powiecie kartuskim drzewa i konary, zagrażając mieszkańcom, kierującym i pojazdom. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom strażaków, na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy zawodowi z Kartuz oraz z jednostek ochotniczych powiatu kartuskiego od wczorajszego popołudnia interweniowali ponad 50 razy. Akcje wciąż jeszcze trwają.

📢 Powiedzieli sobie TAK 50, 60, a nawet 65 lat temu! - Jubileusze małżeńskie w gminie Stężyca

8 listopada odbyła się uroczystość 50-lecia, 60-lecia i 65-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Stężyca. W tym roku jubileusze złotych godów świętowało 25 par. 60-lecie małżeństwa obchodzą 4 pary, natomiast państwo Agnieszka i Franciszek Zaborowscy z Gołubia ślubowali sobie 65 lat temu.

📢 Ruszyły prace przy przebudowie drogi na Osiedlu Wybickiego

Odnowiona jezdnia i chodnik, a także więcej miejsc do parkowania - rozpoczęły się prace nad przebudową odcinka drogi gminnej na Osiedlu Wybickiego w Kartuzach. Całość pochłonie ok. 225,7 tys. zł.

📢 Potrącenie na ul. Jeziornej w Kartuzach - mało nie doszło do tragedii

W środę rano doszło do potrącenia mężczyzny na ul. Jeziornej w Kartuzach. Trasa jest już przejezdna.

📢 Przodkowo. Piękna akcja charytatywna dla Seweryna Wrońskiego

Tegoroczne obchody 11 listopada w Przodkowie połączono z akcją charytatywną dla Seweryna Wrońskiego, tutejszego nauczyciela i sportowca, który po zawale potrzebuje rehabilitacji. - Jestem bardzo dumny z naszej społeczności - komentuje całe wydarzenie wójt Andrzej Wyrzykowski.

📢 Kartuzy. Zabytkowa lokomotywa stanęła na docelowym torze

Po miesiącach czekania przy kartuskim dworcu odrestaurowana już zabytkowa lokomotywa została przeniesiona na specjalny tor na parkingu przy ul. Kolejowej. Jest to docelowe miejsce jej postoju, gdzie każdy będzie mógł ją bezpiecznie już obejrzeć.

📢 Sitno. Pożar domku letniskowego - na miejscu znaleziono zwłoki mężczyzny

W niedzielne popołudnie doszło do pożaru w jednym z domków letniskowych w Sitnie (gm. Kartuzy). Strażacy walczyli z ogniem ponad 5 godzin. Po opanowaniu sytuacji znaleźli wewnątrz zwłoki 74-latka.

📢 Młodzi zachwycili organizatorów V Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznych

6 listopada w Szkole Podstawowej w Baninie odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznych. Patronat nad konkursem objęli: Starostwo Powiatowe w Kartuzach, gmina Żukowo, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie oraz sklep muzyczny Gama w Gdańsku.

📢 Kiełpino. Patriotyzm różne ma barwy - wieczornica patriotyczna, czyli polska proza, muzyka, śpiew i taniec

Stowarzyszenie Krąg Arasmusa w Kiełpinie po raz kolejny po rocznej przerwie zorganizowało wieczornicę patriotyczną z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w tym roku pod tytułem: "A serca biją jak dzwon, na jeden ton". Tym razem oprawa wspólnego świętowania była nieco inna - królowały polskie piosenki przedwojenne, taniec i proza - swoją jeszcze gorącą najnowszą powieść zaprezentował Franciszek Szczęsny.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie