Gol za golem - Radunia Stężyca pokonała GKS Przodkowo 10:0

Radunia Stężyca
W efektowny sposób piłkarze Raduni Stężyca przypieczętowali nadchodzący awans do II ligi. W sobotnich derbach powiatu kartuskiego nie mieli litości dla zawodników GKS Przodkowo, choć musieli walczyć bez swego czołowego snajpera.

Ich awans już przed sobotnim meczem nie był zagrożony, ale najwyraźniej piłkarzom Raduni Stężyca to nie wystarcza. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego spotkali się na wyjeździe z zawodnikami GKS Przodkowo i choć zmuszeni byli grać bez swego najskuteczniejszego strzelca Dawida Retlewskiego (20 bramek w tym sezonie), po samym wyniku nie sposób mówić, aby wystąpili w osłabionym składzie. W obowiązkach „snajpera” Reltewskiego zastąpił Dawid Cempa, który strzelił aż 6 z 10 bramek dla Raduni.

GKS Przodkowo w wyjściowym składzie postawił na młodzieżowców, których na boisko wybiegło aż 5. Niejednego zaskoczyć mogła też obecność Patryka Kamoli, nominalnego bramkarza, w środku boiska. Takim ustawieniem przodkowianie przeciwstawiali się Raduni przez niespełna 20 minut. Potem już zaczęły się sypać strzały...

Potężna kanonada

Pierwszy gol w 19. minucie przypadł Jakubowi Letniowskiemu, po czym Dawid Cempa punktował w 29. i 40. minucie, a tuż przed przerwą na 4:0 wynik podniósł Radosław Stępień. Kilka minut po zmianie stron piłkarze Raduni już mieli 6 goli na swoim koncie. W 50. minucie celne strzały oddali Robert Sulewski i Damian Szuprytowski. Pozostałe 4 gole w 69., 79., 81. i 90. minucie należały już do Dawida Cempy. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego mieli też okazję na jeszcze wyższy wynik, ale w 48. minucie rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Sebastian Deja.

Sam wynik 10:0 to rekord w tym sezonie, jeśli o III ligę chodzi. W rundzie zasadniczej Radunia pokonała już co prawda w Stężycy 8:1 Flotę Świnoujście oraz 9:0 Chemika Police, ale nikt w żadnej grupie nie strzelił dotąd aż 10 goli w jednym spotkaniu. Jest to też efektowne przypieczętowanie awansu do II ligi i debiutu Raduni oraz jej trenera na tym szczeblu rozgrywek.

Przed stężyckim zespołem jeszcze jeden mecz. W sobotę 26 czerwca podopieczni Sebastiana Letniowskiego podejmą Bałtyk Gdynia. Pojedynek połączony będzie ze świętowaniem historycznego awansu drużyny.

Składy:

GKS Przodkowo: Arkadiusz Moczadło – Adrian Raulin, Joseph Amoah, Kacper Gorak, Dawid Patelczyk, Igor Pawłowski, Patryk Kamola, Jakub Leszkiewicz, Marcin Dampc, Mateusz Kaczyński, Piotr Kręcki. (wyjściowy)

Radunia Stężyca: Kacper Czajkowski – Robert Sulewski (57’ Nikodem Potrac), Krzysztof Iwanowski, Przemysław Szur (60’ Michał Czekaj), Rafał Kosznik (63’ Wojciech Wilczyński) – Damian Szuprytowski, Jakub Letniowski (60’ Filip Burkhardt), Sebastian Deja, Radosław Stępień, Paweł Wojowski (59’ Michał Miller) – Dawid Cempa.

Bramki:
0:1 Letniowski (19'), 0:2 Cempa (29'), 0:3 Cempa (40'), 0:4 Stępień (45'), 0:5 Sulewski (50'), 0:6 Szuprytowski (50'), 0:7 Cempa (69'), 0:8 Cempa (79'), 0:9 Cempa (81'), 0:10 Cempa (90')

(info: Radunia Stężyca)