GKS Żukowo - Szczypiorniak Olsztyn 21:19 (9:9) w meczu II ligi piłki ręcznej [ZDJĘCIA]

GKS Zukowo - Szczypiorniak Olsztyn 21:19 (9:9) - mecz II ligi piłki ręcznej, 7.08.2015 B. Cirocki
W sobotnim meczu II ligi piłki ręcznej GKS Żukowo wygrał ze Szczypiorniakiem Olsztyn 21:19 (9:9). Spotkanie miało dramatyczny przebieg - gospodarze przegrywali już pięcioma bramkami, ale w końcówce zagrali znakomicie. Już w ten czwartek derby Cartusia - Żukowo.

Wiele radości dostarczyli kibice GKS-u Żukowo swoim kibicom w sobotnim meczu 17 kolejki II ligi piłki ręcznej. Pokonali Szczypiorniaka Olsztyn, co było ich dwunastym z rzędu meczem bez porażki. Zrewanżowali się rywalom za spotkanie z pierwszej rundy, bo to właśnie po starciu z reprezentantami Warmii ostatni raz schodzili z parkietu pokonani. Radość kibiców była tym większa, że zwycięstwo odniesione zostało w dramatycznych okolicznościach.

Pierwsza część to wymiana cios za cios i żadna z drużyn nie zdołała zdobyć więcej niż jednej bramki przewagi. Jako że obie strony grały twardo i skutecznie w obronie, piłka nieczęsto lądowała w siatce i w przerwie na tablicy widniał rezultat 9:9. Goście w tej części wykonywali aż osiem rzutów karnych, z czego wykorzystali połowę.

Po zmianie stron miejscowi kibice mieli nietęgie miny, bo ich zespół raził nieskutecznością - w ciągu kwadransa zdobył tylko jedną bramkę, podczas gry rywale rzucili ich w tym czasie sześć. W 48 min. rzucił w końcu Marciniak, ale rywale szybko odpowiedzieli i prowadzili 16:11.

Końcówkę podopieczni Leszka Biernackiego zagrali koncertowo - w ofensywie wreszcie grali dokładnie, do tego poprawili obronę i rzucali z kontrataków. W 58 min. Jurkiewicz doprowadził do stanu po 18, a potem Marciniak dał GKS-owi pierwsze od dawna prowadzenie. Goście wyrównali, ale w ostatniej minucie dwie bramki rzucił Marciniak doprowadzając do szału radości na trybunach.

Zaplanowany wcześniej na ten weekend mecz SPR Wybrzeże II Gdańsk - Cartusia Kartuzy został przełożony na 19 lutego.

Już w czwartek 12 lutego obaj reprezentanci powiatu kartuskiego spotkają się ze sobą w ramach 18 kolejki. Mecz Cartusia Kartuzy - GKS Żukowo odbędzie się o godz. 19.30 w hali przy ul. Piłsudskiego.

GKS Żukowo - Szczypiorniak Olsztyn 21:19 (9:9)

Żukowo: Muńko, Kaczmarek - Jurkiewicz 7, Wiczkowski 1, Dzierżawski 1, Hara, Marciniak 7, Babieracki, Korbus 1, Steege, Burczyński, Niewiadomski 1, Bonisławski, Wieczorkowski 2, Neumann, Młynarek 1.

Szczypiorniak: Dudek - Eichler, Kowalski 3, Pieczul, Idzikowski 3, Kozłowski, Ośko, Pedynkowski, Tryplicki, Cudzewicz, Malina, Dzido 2, Kozakiewicz, Zaborowski 3, Golks 5.