GKS Żukowo jedną nogą w I lidze piłki ręcznej

Arkadiusz Krauze
GKS Żukowo wygrał najważniejszy mecz sezonu z dotychczasowym liderem Stalą Gorzowem WLKP 30:25 (13:13). Dzięki tej wygranej zespół z Żukowa jest o krok od awansu do I ligi rozgrywek. Mecz obejrzał komplet publiczności.

W 19 kolejce II ligi piłki ręcznej GKS Żukowo zrewanżował się za porażkę w Gorzowie w pierwszej rundzie. Zespół z Żukowa musiał wygrać różnicą dwóch bramek, aby zostać liderem I ligi. Mecz był bardzo zacięty, do przerwy był remis 13:13. W drugiej połowie podopieczni Jakuba Bonisławskiego mocno zagrali w obronie i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Mecz zakończył się rezultatem 30:25. Najwięcej bramek dla żukowian zdobył Mateusz Babieracki. Zostało 7 kolejek do końca rozgrywek, jeśli ekipa z Żukowa wygra wszystkie mecze awansuje z pierwszej lokaty do I ligi. Najbliższy mecz w sobotę GKS Żukowo zagra na wyjeździe z Energetykiem w Gryfinie.