GKS Sierakowice - Sokół Ełganowo 2:2 (1:2) w ostatniej kolejce klasy okręgowej [ZDJĘCIA]

GKS Sierakowice - Sokół Ełganowo 2:2 - zdjęcia z meczu
GKS Sierakowice - Sokół Ełganowo 2:2 - zdjęcia z meczu Bartosz Cirocki
GKS Sierakowice zremisował 2:2 (1:2) z Sokołem Ełganowo w ostatniej kolejce rundy jesiennej klasy okręgowej. Sierakowiczanie spędzą zimę na siódmej pozycji, Sokół plasuje się na jedenastym miejscu.

Na zwycięstwo w ostatnim w tym roku meczu liczyli kibice Sierki. Podobnie jak sami zawodnicy, mogą czuć duży niedosyt, bo nie udało się im wywalczyć trzech punktów, ale też mogą mówić o szczęściu, bo o mały włos nie zakończyli by meczu z zerowym dorobkiem.

W pierwszej połowie goście zagrali nadzwyczaj skutecznie - przeprowadzili praktycznie dwie akcje bramkowe i obie wykorzystali. Sierka przeważała, ale do siatki trafiła tylko raz, po strzale Macieja Jóskowskiego.

Po zmianie stron podopieczni Marcina Ratke usiłowali odrobić straty, ale ich starania długo przypominały bicie głową w mur, bo pozbawione były pomysłu, polotu i szybkości. Goście natomiast umiejętnie wykorzystywali każdą szansę, by wyjść z kontrą, ukraść kilka minut, a przy tym sprawdzić, czy Jarosław Ochal jest na posterunku.

Być może tak byłoby do ostatniego gwizdka, gdyby nie bezmyślne zachowanie jednego z graczy Sokoła, który ukarany został czerwoną kartką. Jego drużyna, wobec osłabienia, musiała jeszcze głębiej cofnąć się do defensywy.

Sierka wykorzystała to w 86 minucie, kiedy sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni po tym, gdy bramkarz gości złapał piłkę po podaniu własnego obrońcy. Egzekutorem był Bartłomiej Węsiora, który przymierzył nie do obrony w samo okienko. Mimo kilku szans na zmianę wyniku, spotkanie zakończyło się remisem.

GKS Sierakowice - Sokół Ełganowo 2:2 (1:2)

Bramki: Maciej Jóskowski (20), Bartłomiej Węsiora (86).

Sierakowice: Ochal - Andrychowski, Ksiuk, Gliszczyński, Sychta - Kolke (66 Kąkol), Hinca (72 Gilmajster), Węsiora, Kordyl, Choszcz (72 Konkol) - Jóskowski (46 Szutenberg).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0